Elektrody tens ems to podstawa masażu

Masaż ma wiele zalet oraz może przynosić wiele korzyści naszemu organizmowi. Nie tylko rozluźnia, relaksuje, ale także niweluje ból. Z tego względu jest wykorzystywany w gabinetach fizjoterapii. Inną funkcja masażu to wyszczuplanie i ujędrnianie skóry a także usuwanie cellulitu. Nowoczesny masaż to nie tylko ten wykonywany za pomocą siły mięśni. Coraz bardziej popularne staje się masowanie z użyciem prądu.

elektrody tens emsMasaż prądem, czyli elektrody tens ems

Elektory tens ems jako wielofunkcyjne elementy narzędzi do masażu. Elektrody tens ems przypina się co ciała, a następnie ustawia odpowiednią częstotliwość. Prąd powoduje mikroskurcze mięśni, które następnie się rozluźniają i dlatego możliwe jest niwelowanie bólu, napięć czy wspomaganie spalania tłuszczu. Przed wykonaniem masażu za pomocą elektrod specjalista przeprowadzi wywiad, w którym dowie się między innymi, czy nie cierpimy na choroby, które to uniemożliwiają. Zaliczają się do nich:

  • nowotwory
  • astma
  • cukrzyca
  • nerwica.

Inne przeciwwskazania to między innymi miesiączka i okres karmienia piersią.

Terapia prądem, na co może pomóc?

Terapia za pomocą elektrostymulacji jest nieinwazyjna, bezpieczna, a co najważniejsze skuteczna. Jeżeli tylko nie mamy żadnych przeciwwskazań, warto skorzystać z nie przy uporczywych bólach, na przykład wynikających z napięcia mięśni. Specjalista ustali razem z nami, ile serii będzie nam potrzebnych. W ten sposób można efektywnie leczyć nawet bóle przewlekłe takie jak:

  • bóle pooperacyjne
  • bóle fantomowe
  • bóle naczyniowe
  • bóle po złamaniach
  • bóle o charakterze neurogennym i wiele wiele innych.

Jest to z pewnością o wiele lepsza metoda leczenia, niż przyjmowanie stale, nawet przez lata, tabletek przeciwbólowych, co dla niektórych stało się smutną koniecznością. Urządzenia masujące przynoszą ulgę i poprawiają samopoczucie. Na rynku i w gabinetach można spotkać nie tylko urządzenia masujące wyposażone w elektrody. Do innych sprzętów o wielu walorach można zaliczyć łóżka nefrytowe.

łóżko nefrytoweŁóżka nefrytowe i masaż kręgosłupa

Zasada ich dobroczynnego działania opiera się na nefrytach, czyli kamieniach działających zbawiennie na ludzki organizm. Łóżka masujące mogą przynieść ulgę cierpiącym między innymi na bóle kręgosłupa, ponadto masaż z ich użyciem zwiększa odporność, przyspiesza regenerację ciała i sprawia, że cały nasz organizm pozostaje w równowadze. Jakie właściwości mają kamienie nefrytowe użyte w łózkach? Z tego kamienia tworzone są rolki masujące urządzeń. W jego skład wchodzi między innymicynk, selen, magnez, mangan oraz miedź czyli pierwiastki sprzyjające naszemu zdrowiu. Łóżka nefrytowe są używane w fizjoterapii między innymi do masażu kręgosłupa. Pomagają też na dokuczliwe bóle stawów, na które skarżą się osoby starsze i nie tylko. Schorzenia kręgosłupa stają się powoli chorobą cywilizacyjną. Mamy coraz mniej ruchu i często spędzamy cały dzień w pozycji siedzącej. Nic dziwnego, że po jakiś czasie zaczyna nam dokuczać kręgosłup a z nim inne części ciała, powiązane z tą misterną konstrukcją w naszym ciele. Dlatego dla wszystkich cierpiących z tego względu polecany jest masaż na łóżku nefrytowym. Wystarczy wygodnie się ułożyć i korzystać ze zbawiennej mocy nefrytu i działania mechanicznego rolek. Masaż jest coraz częściej stosowaną metodą do niwelowania bólu. Coraz więcej osób przekonuje się o jego skuteczności i nabiera zaufania do tej metody.

hotelHotele Spa i ośrodki wypoczynkowe

Usługa spa jest już bardzo popularna w hotelach i różnego rodzaju ośrodkach, a standardem w każdym salonie piękności. Natomiast masaże są ciągle nowością w hotelach i ośrodkach. Jednak jeśli zdarzy nam się przebywać w hotelu który w cenie noclegu lub za niewielką dopłatą zapewnia masaże na łóżku nefrytowym, należy skorzystać z tej opcji, może to być dla nas bardzo pożyteczne. Samo łóżko nefrytowe jest dość drogim sprzętem i nie możemy sobie pozwolić, aby posiadać je na własność. Natomiast w hotelu takie łóżku jest dodatkowa atrakcją i przyciąga klientów, a także ich utrzymuje.
Wybierając się na wakacje warto zapoznać się możliwościami naszego hotelu, nie ważne czy jest on w górach, czy nad jeziorem albo morzem. Jeśli płacimy to korzystajmy z atrakcji i możliwości, szczególnie na urlopie. Możemy się miło zaskoczyć ile da nam relaksu taki masaż.


Więcej informacji:


ośrodek wypoczynkowyKiedy masaże na łóżku nefrytowym i przez elektrody tens ems nie dają efektów?

Niestety czasami pacjenci zniechęcają się, ponieważ nie widzą pozytywnych efektów po pierwszych zabiegach. Czasami potrzeba jednak sporej dawki cierpliwości, by metoda zaczęła działać. W przypadku każdego pacjenta wygląda to zwykle inaczej. Dlatego nie warto zniechęcać się opowieściami niezadowolonych osób, ponieważ w naszym wypadku metoda może okazać się trafiona. Oczywiście wszystko zależy też od fachowości rehabilitanta, który będzie nadzorował i przeprowadzał nasze zabiegi. tak, czy inaczej z pewnością warto spróbować zarówno elektrostymulacji jak i łóżek nefrytowych na własnej skórze, tym bardziej, że obydwa sposoby na leczenie są również odprężające i poprawiają nam na pewno samopoczucie.

Dodaj komentarz