Zniewalające spojrzenie w kilka chwil

Oczy są zwierciadłem duszy i można się w nich zakochać, sformułowanie te są chyba znane każdemu. Okazuje się, że jest w nich sporo prawdy. W spojrzeniu jest rzeczywiście coś pociągającego i uwodzicielskiego, coś czego wiele osób nie potrafi wytłumaczyć. Po prostu są takie oczy, w które można by się wpatrywać godzinami. Nie wszyscy jednak posiadają takie spojrzenie, które może hipnotyzować, można jednak podjąć pewne działania, które nadadzą spojrzeniu głębi, otworzą oko i nadadzą mu pięknego koloru.

badanie wzrokuPiękne oczy to zdrowe oczy – badanie wzroku

Współcześnie wymagamy od swoich oczu bardzo wiele. Ciągła praca przy komputerze, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, czytanie, zapominanie o częstym mruganiu, wszystko to męczy oczy i wpływa na ich kondycję, a w konsekwencji na wygląd. Wypoczęte i odpowiednio nawilżone oczy wyglądają o wiele zdrowiej, bardziej się błyszczą i nie są tak zamglone. Wizyta u okulisty i optyka pozwoli stwierdzić w jakim stanie jest gałka oczna oraz przedsięwziąć odpowiednie metody działania, by poprawić ten stan. Okulista może zalecić stosowanie odpowiednich kropel do oczu, które pomogą nawilżyć spojówkę oraz wskaże co robić, by wzrok relaksować. Jednym z częściej zalecanych zabiegów, jest robienie sobie co godzinnych przerw przy pracy przed monitorem i patrzenie najlepiej przez okno w dal. Innym rozwiązaniem może być stosowanie okularów do czytania lub pracy przy komputerze, co również zdecydowanie odciąży wzrok. Oko jest wprawdzie bardzo wytrzymałym narządem, jednak by było piękne i zdrowe musimy o nie odpowiednio dbać  – warto o tym pamiętać i chodzić na regularne kontrole.

freshlook dimensionsPiękne spojrzenie – soczewki kontaktowe air optix aqua

Długotrwała praca przy komputerze męczy oczy i zdecydowanie pogarsza jakość widzenia. Dodatkowo zmienne czynniki atmosferyczne, a zwłaszcza klimatyzacja, mogą podrażniać spojówkę, dlatego doskonałym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe. Nie przytłumiają one naturalnego piękna spojrzenia jak to jest w przypadku okularów, a pozwalają oku odpocząć i nadają mu zdrowy wygląd. Nowoczesne soczewki takie jak acuvue oasys, air optix aqua czy freshlook dimensions są wytworzone z materiałów, które zapewniają dużą przepuszczalność powietrza oraz nawilżają oko, niwelując ryzyko powstawania jakichkolwiek podrażnień. Dodatkowo takie soczewki jak wymienione freshlook dimensions pozwalają na podkreślenie naturalnego koloru oczu lub jego delikatną zmianę, zachowując przy tym wysoką jakość i komfort noszenia. Wśród dostępnych kolorów można wyróżnić:

  • sea green
  • pacific blue
  • caribean aqua

Soczewki te doskonale podkreślają kolor jasnych oczu oraz dodają spojrzeniu głębi. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie tylko chcą zwiększyć swój kolor widzenia, ale także upiększyć się i nadać spojrzeniu niepowtarzalnej wyrazistości.

przedłużanie rzęsDuże i piękne oko – przedłużanie rzęs

Każda kobieta wie, że to oprawa oka decyduje tak naprawdę o głębi spojrzenia i wyglądzie oka. Wachlarz długich, szeroko rozpostartych rzęs jest niezwykle zmysłowy i sprawia, że oko staje się większe i bardziej wyraziste. Posiadaczek naturalnie długich rzęs, którym wystarczy jedno pociągnięcie maskary, by móc trzepotać rzęsami jak skrzydłami motyla, jest niewiele. Nie oznacza to jednak, że takich rzęs nie można mieć. Obecnie wszystkie panie mają taką możliwość. Wystarczy zdecydować się na przedłużenie rzęs. W dzisiejszych czasach metod przedłużania jak i samych rodzai rzęs zastosowanych przy wykonywaniu zabiegu mamy kilka. Najbardziej popularną techniką jest przedłużanie 2:1, jeśli chodzi natomiast o rodzaj rzęs, to w większość salonów stosowane są rzęsy Mink, czyli rzęsy wykonane z syntetycznych materiałów. Dość rzadkie, głównie ze względu na wysoką cenę, są zabiegi z użyciem rzęs wykonanych z naturalnego materiału jakim jest futro norki. Usługi tego rodzaju są średnio trzykrotnie wyższe w porównaniu z tymi, w których wykorzystuje się sztuczne rzęsy.


Źródła:


Reasumując:

Na piękne oczy i spojrzenie przekłada się wiele czynników. Jedni je po prostu maja, inni muszą się o nie postarać. Współcześnie jednak mamy takie czasy, że nic nie jest nie możliwe, wystarczy kilka chwil, by mieć piękne tajemnicze spojrzenie z nieuchwytną głębią, w której można się zatopić.

Leave a Comment