wynajęty podnośnik koszowy

Zatrudnianie pracowników zagranicznych do obsługi ciężkiego sprzętu.

Czasem brakuje nam pracowników na rynku. Co w tedy zrobić? Jedną z możliwości jest zatrudnienie pracowników z zagranicy. Ale jak to zrobić? Samemu, czy zlecić to jakiejś firmie?

Jak ściągnąć pracowników z Mołdawii?

pracownik ze wschoduNajlepiej pracowników z Mołdawii jest ściągać poprzez agencję pracy tymczasowej. Na pewno będzie to bezpieczniejsze wyjście. Pracownicy z Mołdawii są bardzo chętni do pracy za granicą, jedna jeśli szukamy pracowników na własną rękę, to może trafić na nieodpowiednie osoby. Proces pozyskiwania pracowników przez agencje nie jest trudny. Aby ściągnąć pracownika z zagranicy należy zdobyć niezbędne dokumenty np. pozwolenie na pracę, czy kartę pobytu. Agencje pracy tymczasowej zajmą się za nas rekrutacją oraz doborem odpowiednich pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami. Również jeśli takich pracowników zatrudniamy z agencji, to możemy liczyć na gwarancję wymiany, jeśli dana osoba się nie sprawdzi, będzie musiała wrócić lub zachoruje. Ściąganie pracowników z zagranicy jest odpowiednie dla firm, w których:

  • chce się zaoszczędzić,
  • posiadają braki kadrowe,
  • w firmie występują ciągle rotacje,
  • brak specjalistów na Polskim rynku

W niektórych przypadkach na takich pracowników możemy możemy otrzymać dotacje unijne.

Jakie są zalety zatrudniania pracowników z Ukrainy?

Dźwig budowlanyJedną z zalet zatrudniania pracowników z zagranicy jest oszczędność. Pracownicy z Ukrainy przyjeżdżają do Polski przede wszystkim w celach zarobkowych, co sprawia, że tacy pracownicy są nastawieni przede wszystkim na pracę. Z tego względu są oni zmotywowani oraz zdeterminowani. Te cechy sprawiają, że nie ma rotacji, a więc mamy zapewniona stabilność zatrudnienia. Poza tym pracownicy, którzy przyjeżdżają z zagranicy, nie zwracają uwagi, na to w którym regionie i miejscu będą pracować. Wiec kolejną zaletą takich pracowników jest ich mobilność.

Jakie podnośniki koszowe obsługiwali cudzoziemcy w Łodzi?

Podnośnik koszowyObsługiwane przez pracowników z zagranicy podnośniki koszowe w Łodzi były rożnych typów. Jednym z nich był podnośnik znajdujący się na przyczepie. Taki rodzaj podnośnika był wykorzystywany w miejscach gdzie dojazd ciężkiego sprzętu był nie możliwy. Podnośnik na przyczepie również był wykorzystywany, gdzie dojazd był wąskim torem. Innym rodzajem podnośnika, który obsługiwali pracownicy z zagranicy były podnośniki przegubowe. Podnośniki te znajdywały się na podwoziu gąsienicowym,a więc mogły dotrzeć w miejsca, gdzie pojazdy samochodowe nie mogły dotrzeć. Podnośniki koszowe są znajdują się na hydraulicznym ramieniu i są najbardziej wydajnymi podnośnikami. Ramię znajduje się od razu na powierzchni ładunkowej. Zaletą takich podnośników, jest to, że mogą one same się przemieszczać na podwoziu kołowym.Co oferuje firma z usługami dźwigowymi zatrudniająca pracowników z zagranicy? Usługi dźwigowe z Łodzi, które zatrudniają pracowników z zagranicy oferują przede wszystkim wynajem sprzętu dźwigowego wraz z operatorami. Dźwigi, które można wynająć w tej firmie to:

  • gąsienicowe,
  • samochodowe,
  • wieżowe

Dźwigi gąsienicowe, jak sama nazwa wskazują poruszają się na podwoziu gąsienicowym. Jest to bardzo przydatne w przypadku prac na niedostępnym oraz ciężkim terenie. Dźwigi takie nie mogą dotrzeć same na teren budowy. Inaczej jest w przypadku dźwigów samochodowych. Poruszają się one na podwoziu kołowym,a więc same mogą dotrzeć na plac budowy. Podczas prac dźwigu, oby dwa pojazdy należy ustabilizować. Służą do tego specjalne wysuwane stópki. Dźwigi wieżowe na plac budowy mogą dotrzeć w częściach, lub jako jeden element, który rozkłada się na wysokość, która aktualnie jest potrzebna.


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:

  • Borowiecki – strona firmy z Łodzi oferująca wynajem podnośników koszowych i dźwigów
  • Hrc.pl – portal internetowy poświęcony pracy i zarządzaniu zasobami ludzkimi
  • Tasso – witryna internetowa agencji pracy tymczasowej działającej we Włocławku

Podsumowanie

Zatrudnianie pracowników z zagranicy ma wiele zalet. Bardzo często jesteśmy zmuszeni do zatrudniania specjalistów właśnie z innych krajów ze względu na brak specjalistów na rodzimym rynku.