Zastosowanie regałów w magazynach

Magazynowanie produktów wymaga zastosowania niezbędnego wyposażenia, które będzie wspierało całą logistykę magazynową. Można wybrać spośród regałów paletowych, regałów półkowych i modułowych systemów magazynowania.

Specyfika regałów mobilnych

regały mobilneOptymalne składowanie produktów to jeden z tematów priorytetowych w gospodarce magazynowej. Kompleksowe i profesjonalne wyposażenie usprawnia realizację wszystkich podjętych projektów oraz ułatwia pracę poszczególnych działów w przedsiębiorstwie. Regały mobilne są najlepszym rozwiązaniem, jeżeli przestrzeń ma być wykorzystana w najbardziej efektywny sposób. System regałów przesuwnych działa dzięki zainstalowaniu w posadzce specjalnych szyn, na których umieszczane są solidne podstawy z regałami. Taki sposób magazynowania zdecydowanie zwiększa powierzchnię oraz eliminuje niepotrzebne korytarze obsługowe. Korzystanie z całego systemu odbywa się za pomocą sterowania ręcznego, zdalnego albo automatycznego. Podstawy, na których przemieszczają się regały posiadają niezbędne elementy sterujące – silnik, elektronikę i odpowiednie systemy zabezpieczające. Tego typu systemy magazynowe sprawdzają się doskonale w chłodniach i mroźniach, przystosowane są do pracy w różnych temperaturach – nawet do -28 st.C. Wszystkie regały mobilne spełniają wymagane standardy bezpieczeństwa – posiadają sygnalizatory, włączniki bezpieczeństwa oraz czujniki odległości. Niezawodny system regałów przesuwnych zapewnia komfort pracy i błyskawiczną realizację wszystkich procesów.

Duże zasoby magazynowe wiążą się z koniecznością ekonomicznego zagospodarowania powierzchni magazynowej. Regały przesuwne to sprawdzone systemy, które usprawniają pracę i ułatwiają pracownikom dostęp do palet magazynowych. Solidność wykonania zapewnia bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.