Zastosowanie mat hydroizolacyjnych

Tarasy czy balkony są nietypowym pomieszczeniem, które jest jednak integralnym elementem naszych domów. Ze względu na to, ze mają one stały kontakt z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, wymagają one odpowiedniego uszczelnienia. W przeciwnym wypadku może to doprowadzić do naruszenia konstrukcji nośnej danego balkonu, czy też całego budynku.

Jakie maty hydroizolacyjne wybrać?

mata do hydroizolacjiBalkon, jak również taras, mimo swojej pół-otwartej konstrukcji, jest jednak integralna częścią budynku. Biorąc to pod uwagę, a także to, że te pomieszczenia nie maja zadaszenia, bardzo ważna jest ich odpowiednia izolacja. W innym przypadku bowiem może to nie tylko spowodować odpadniecie czy zniszczenie elementów wykończeniowych balkonu czy tarasu, ale również naruszenie konstrukcji nośnej budynku, w wyniku jej zawilgocenia. Dlatego też najlepiej odpowiednio odizolować balkon, czy tez taras, w czym pomóc może mata do hydroizolacji. Matę taka montuje się zaraz pod kaflami, płytkami czy innym materiałem wykończeniowym na tarasie czy też balkonie. Powinna być ona przede wszystkim elastyczna, aby była w stanie regulować wszelkie naprężenia w podłożu. Jest to bardzo ważne, aby płytki, którymi został wyłożony nasz balkon czy taras, z biegiem czasu nie zaczęły pękać. Z takiej maty jednak można również korzystać w innych pomaszczeniach, takich jak łazienki, czy hale produkcyjne. Bardzo dobrze chroni ona przed przenikaniem wilgoci, dzięki czemu pod powierzchnią płytek nie ma szansy na rozwój pleśni czy też grzyba, a jednocześnie mata taka jest wyjątkowo prosta w użyciu.

Balkony czy też tarasy są stale narażone na kontakt z wilgocią. Dlatego też bardzo ważne jest ich odpowiednie odizolowanie. Jest to bardzo ważne szczególnie, gdy zależy nam na trwałości użytych na balkonie płytek czy innych elementów wykończeniowych.