Zasady tworzenia animacji

 

Wielu z nas pewnie niejednokrotnie zastanawiało się czy nie zacząć pracy z animowaniem trójwymiarowym. Wydaje się, iż jest to praca banalna, jednak wymaga od nas o wiele więcej zaangażowania niż się nam wydaje. Musimy być przygotowani od samych podstaw, aby nasza praca szła wartko, a my się nie zniechęcili w trakcie animowania.

Animowanie od początku do końca

animacje 3dJeśli nigdy nie animowaliśmy to pewnie myślimy, iż praca ta polega jedynie na tym, aby usiąść przy komputerze z pomysłem i rozpocząć pracę. Nic bardziej mylnego, gdyż animacje 3D to o wiele bardziej złożony proces niż się nam wydaje. Przede wszystkim, gdy wpadamy na pomysł powinniśmy go konkretnie przemyśleć. Projekt musi być czytelny i prosty, a przy okazji zainteresować potencjalnego odbiorcę. Jeśli jesteśmy w 100% pewni naszej myśli to powinniśmy zacząć szukać referencji. Zapisujmy wszystko co może być przydatne, a potem przesiejmy te obrazy czy filmiki i wybierzmy to co nam się podoba. W tym momencie powinniśmy stworzyć szybkie i małe rysunki przedstawiające przejście między klatkami kluczowymi a pośrednimi. Nie muszą być to doskonałe rysunki. Możemy podzielić się nimi z kimś i zebrać opinie. Jeśli czegoś nam brakuje zawsze możemy nagrać samych siebie. Mając pewność nie animujmy od razu! Podłóżmy rysunki pod ścieżkę dźwiękową. Tutaj możemy podjąć decyzję czy zaczynamy nasza pracę, czy jednak porzucamy projekt. Planowanie powinno trwać najdłużej.

Jeżeli planujemy rozpoczęcie pracy animatora to musimy wiedzieć, iż najwięcej czasu zajmie nam samo planowanie oraz poszukiwanie referencji. To dosyć mozolna praca, która przy samym animowaniu jest bardzo krótka. Mimo to całość animowania włącznie z planowaniem da nam efekty bardzo zadowalające i satysfakcjonujące dla nas.

Dowiedz się więcej o możliwościach animacji na: https://m8house.com/