W dzisiejszych czasach mamy bardzo duży wybór przeróżnych zabawek. Są to zarówno proste zabawki takie jak pluszaki, klocki, przeróżne układanki jak i bardziej zaawansowane jak wszelkiego rodzaju modele sterowane radiowo. Jakie zabawki kupimy naszemu dziecku zależy już tylko od nas samych.
Modele zdalnie sterowane – świetna zabawa dla starszych dzieci
Każde dziecko na pewnym etapie rozwoju marzy o własnym modelu zdalnie sterowanym. Półki sklepowe są pełne tego typu zabawek a reklamy telewizyjne tylko zwiększają chęć posiadania przez nasze dziecko tego typu zabawki. Co warto wiedzieć o modelach zdalnie sterowanych? Otóż rozróżniamy różne typy tego typu zabawek. Mogą to być zarówno auta zdalnie sterowane, helikoptery zdalnie sterowane, łodzie zdalnie sterowane i inne. Jeśli chodzi o auta zdalnie sterowane to rozróżniamy dodatkowo:
- auta wyścigowe
- auta terenowe (crawler, trial, buggy, monster, truggy, SCT)
Mogą posiadać jeden z następujących silników:
- silnik szczotkowy (auto elektryczne)
- silnik spalinowy na paliwo modelarskie (auto spalinowe)
- silnik spalinowy na zwykłą benzynę (auto spalinowe)
- silnik bezszczotkowy (auto elektryczne)
Modele zdalnie sterowane wymagają od nas raz na jakiś czas byśmy wykonali konserwację silnika – jest to konieczne, no chyba że nie zależy nam na żywotności jednostki. Czas zabawy zależy od mocy silnika i typu oraz pojemności obsługiwanych baterii.
Zabawki edukacyjne dla 3 i 4 latków
Mniejsze dzieci lepiej żeby nie bawiły się skomplikowanymi, łatwymi do zepsucia modelami zdalnie sterowanymi. Zabawki edukacyjne dla 3 latka powinny być dosyć proste i posiadać możliwie dużo walorów edukacyjnych. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłby zakup klocków Lego Duplo bądź różnego rodzaju gier słownych. Warto też zakupić gry uczące otaczającego nas świata. Jest to bardzo ważne, gdyż to właśnie poprzez gry i zabawy dzieci uczą się najwięcej. Jeśli chodzi o zabawki edukacyjne dla 4 latka to mamy tutaj troszkę większe pole do popisu, chociażby z tego powodu, że takie dzieci już rozumieją i potrafią trochę więcej od 3 latków. Nadal możemy zainwestować w sprawdzone klocki, puzzle, układanki ale również w mało zaawansowane gry zręcznościowe. Można pomyśleć również o małej tablicy. Będzie idealną zabawką do rysowania a w późniejszym czasie, gdy nasze dziecko dorośnie będziemy mogli pobawić się z nim w szkołę. Nie zapominajmy tylko, że małe dzieci jeszcze nie rozumieją wszystkiego i należy dostosowywać gry do ich wieku i rozwoju emocjonalnego i intelektualnego.
Zabawki kreatywne dla dzieci
Zakup zabawki, która będzie nie tylko cieszyć nasze dziecko ze względu na swoje walory wizualne czy też techniczne to odwieczny problem każdego rodzica. Półki sklepowe są wręcz przepełnione różnego rodzaju zabawkami, zarówno tańszymi jak i droższymi. Znajdziemy wiele różnych ciekawych propozycji zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, także nie powinniśmy mieć problemu, że nic nie ma, gorszym problemem może być to, że wybór jest za duży. Jedną z zabawek kreatywnych dla malucha może być komputerek edukacyjny. Poprzez zabawę dziecko może nauczyć się literek alfabetu a także cyfr. Dzięki temu jego start w przedszkolu będzie łatwiejszy. Kolejną świetną zabawką mogą być klocki Lego. Nieważne ile dziecko ma lat, tego typu klocki na pewno mu się spodobają. Jest to także inwestycja na długie lata. Z klocków szybko się wyrasta i możemy mieć praktycznie pewność, że do ukończenia podstawówki będą mu one dobrze służyły i sprawiały wiele radości.
Ciekawe informacje dotyczące tematu są dostępne na:
- Naukowazabawa.pl – sklep online sprzedający zabawki kreatywne dla dzieci
- Igasklep.pl – sklep internetowy oferujący auta i helikoptery zdalnie sterowane
- Rodzice.pl – serwis internetowy z poradami dla rodziców
Podsumowanie tematu
Zabawki zarówno dla 3, 4 latków jak i starszych dzieci nie muszą być nudne. Jeśli dobrze poszukamy w internecie to możemy nabyć naprawdę ciekawe i kreatywne zabawki, które będą sprawiać dziecku radość przez długi czas a także wiele go nauczą. Nie warto czasem oszczędzać, szczególnie jeśli chodzi tutaj o rozwój naszej pociechy.