Wytrzymały wąż odciągowy

W różnego rodzaju sektorach przemysłu, niezbędne jest stosowanie mechanizmów pozwalających na utrzymanie odpowiednio czystego stanowiska pracy. W związku z wysokim poziomem zapylenia, powstających w trakcie pracy, a także odpadach, w postaci trocin, czy oparów, obok wentylacji, niezbędne jest stosowanie systemu odciągającego, który skutecznie usuwa zanieczyszczenia.

Wąż obciągowy – powszechne zastosowanie w przemyśle

węże odciągoweRóżnego rodzaju procesy przetwórcze, jako efekt uboczny, wytwarzają opary, szkodliwe dla zdrowia lub utrudniające pracę. Podobnie w trakcie obróbki materiału typu drewno lub płyty wiórowe, znacząco wzrasta zapylenie powietrza a także produkowane są duże ilości wiórów. W celu skutecznego prowadzenia pracy oraz komfortowego oraz łatwego zachowania czystości na stanowisku pracy, różnego rodzaju maszyny wyposażone są w systemy odsysania olejów i zanieczyszczeń. Węże odciągowe stanowią integralny element wielu urządzeń, niejednokrotnie też montowane są wraz z odpowiednimi odsysaczami powietrza w pobliżu stanowisk pracy. Wykorzystywane są na halach produkcyjnych, czy stolarniach i w branży budowlanej. Dzięki dużej giętkości nie powodują zatorów powietrza. Odporne na uszkodzenia mechaniczne, mogą być eksploatowane przez długi okres czasu. Dostępne są w różnych wariantach jeśli chodzi o średnicę. Możliwe jest składanie indywidualnych zamówień, dotyczących długości.

W różnego rodzaju fabrykach i warsztatach niezbędnych urządzeniem są narzędzia przekładające się na kulturę pracy. Odsysacze pomagają w skutecznym oczyszczaniu stanowiska pracy z zabrudzeń, jak kurz i pył, wióry, czy oleje. Aby mogły skutecznie spełniać swoje zadanie, potrzeba zastosować odpowiednie węże, odpowiedzialne za odsysanie niechcianych resztek materiałów i zanieczyszczeń.