pasy unieruchamiające pacjenta w szpitalu

Wytrzymałe pasy unieruchamiające

W celu świadczenia jak najwyższej jakości usług medycznych, placówki, które działają w sektorze opieki zdrowotnej posiadają szereg, wysokiej jakości urządzeń, które pozwalają na prowadzenie prac diagnostycznych, czy wdrażanie procesów leczenia. Jednocześnie, bardzo ważny jest także dodatkowy sprzęt, który w szczególności przydaje się w sytuacjach kryzysowych.

Zastosowanie pasów unieruchamiających

Szpitale świadczą usług medyczne. W pierwszej kolejności mają na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta. Z reguły sami pacjenci są w pełni świadomi, jednak w określonych sytuacjach, ich zachowanie może być nieprzewidywalne. Dlatego wykorzystuje się pasy unieruchamiające pacjenta w szpitalu. W wielu sytuacjach osoby, które są pod wpływem substancji psychoaktywnych lub innego rodzaju środków odurzających, mogą stracić panowanie nad swoim zachowaniem, a nawet postrzeganiem rzeczywistości. W takich sytuacjach ich unieruchomienie pozwala na podjęcie dalszych kroków, a jednocześnie przekłada się na bezpieczeństwo samego pacjenta, jak też personelu. Również w przypadku napadów szału, czy zaburzeń na tle psychicznym, w określonych sytuacjach niezbędne staje się zastosowanie pasów unieruchamiających.

Wtedy mają przede wszystkim za zadanie chronić pacjenta przed jego destruktywnym zachowaniem, które może przybierać postać samookaleczenia. Pasy unieruchamiające pozostawiają pewien zakres ruchów, by pacjent mógł normalnie funkcjonować, to znaczy – przyjmować posiłki, z drugiej natomiast strony nie istnieje możliwość, aby mogły samodzielnie rozpiąć pasy. Dlatego jest to rozwiązanie na równi funkcjonalne, a jednocześnie niezbędne w określonych sytuacjach. Pasy wykonuje się z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na ich wytrzymałość.

Więcej na: https://master-clean.pl/