Wystawienie faktury w programie zajmie kilka minut

Jak najłatwiej i najszybciej wystawić kontrahentowi fakturę sprzedaży? Najlepiej zrobić to przy pomocy specjalnego programu komputerowego, który właśnie do tego celu służy. Programy do wystawiania faktur są bardzo proste w obsłudze, a wystawienie dokumentu to kwestia kilku minut. Wcześniej trzeba tylko stworzyć bazę swoich kontrahentów i oferowanych produktów.

Proste programy fakturowe kosztują kilka złotych miesięcznie

prosty program do fakturKażda firma już na początku swojego funkcjonowania powinna zaopatrzyć się w odpowiednie oprogramowanie do prowadzenia rozliczeń z kontrahentami. Dzięki temu prowadzenie firmy będzie po prostu łatwiejsze, a wystawiane kontrahentom faktury będą bardzo profesjonalne. Nie trzeba się martwić o koszty takich programów. Praktycznie każdy prosty program do faktur kosztuje podobnie, czyli maksymalnie dziesięć złotych za miesiąc użytkowania. To maksymalna cena, bo zdecydowana większość programów to koszt raptem kilku złotych miesięcznej opłaty licencyjnej. W ramach takiej bardzo niskiej ceny zyskujemy dostęp do pełnej funkcjonalności takich programów. Funkcją podstawową jest oczywiście wystawianie faktur, ale do tego dochodzą jeszcze możliwości związane z ich wysyłaniem bezpośrednio z programu czy możliwości wczytywania również swoich faktur kosztowych. Bardziej zaawansowane programy oferują również funkcje typowo księgowe jak samodzielne rozliczanie się z podatków na zasadach ogólnych czy wysyłanie plików kontrolnych.

Zakładając swoją firmę warto od samego początku zadbać o to, żeby dokumenty sprzedażowe wystawiać w sposób możliwie jak najbardziej profesjonalny. Pomocny w tym będzie odpowiedni program, który można ściągnąć z internetu. Koszty programu do wystawiania faktur to raptem kilka złotych miesięcznie, a więc nie jest to jakaś duża inwestycja.