Wysokiej jakości odbojnice nieruchome

Aby zapewnić możliwie jak najwyższy poziom bezpieczeństwa w halach garażowych, a także przemysłowych i produkcyjnych, gdzie odbywa się ruch pojazdów mechanicznych, konieczne jest zastosowanie systemów ostrzegawczych. Ma to na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa na terenie danego obszaru, szczególnie hal parkingowych.

Odbojnice garażowe ze stali

odbojnice nierdzewneKażdego dnia, w halach przemysłowych oraz magazynowych, przyjmowane oraz wydawane są palety z towarem, kierowcy pojazdów dostawczych i ciężarowych, realizujący dostawę lub odbiór, ustawiają pojazd tyłem do bramy zastosowanej w hali. Wykonywanie manewrów poruszając się tyłem do kierunku jazdy jest szczególnie skompilowane, oraz wymaga szczególnej uwagi kierowcy. Dlatego też, aby skutecznie ułatwić manewrowanie, jak również zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa na obszarach przemysłowych, stosowane są specjalne odbojnice. Pokryte lakierem o wyrazistym kolorze odbojnice nierdzewne, wykonane są ze stali lub aluminium, dlatego charakteryzują się one bardzo wysokim poziomem jakości oraz wytrzymałości. Stosowane są w większości hal magazynowych, a także przemysłowych i produkcyjnych, gdzie każdego dnia poruszają się także wózki widłowe oraz mechaniczne transportery do palet. Odbojnice przejmują siłę uderzenia w momencie wystąpienia kolizji, jak również chronią pozostałe elementy wyposażenia hal, tym samym zapewniając bezpieczeństwo na wysokim poziomie.

Odbojnice stosowane są praktycznie wszędzie, gdzie na co dzień poruszają się pojazdy mechaniczne oraz wózki widłowe, także w halach parkingowych podziemnych. Wyposażone są w elementy odblaskowe, które znacznie łatwiej jest dostrzec w lusterkach podczas cofania, dzięki czemu kierowca jest w stanie zareagować, jeśli dostrzeże niebezpieczeństwo.