Wynajem sali na wesele. Lepiej z dużym wyprzedzeniem.

Wynajem sali na wesele to jedna z pierwszych czynności, zaczynających przygotowania do tego szczególnego dnia. To jest logiczne, trzeba, bowiem najpierw wiedzieć gdzie odbędzie się wesele, by pod tym kątem dopasowywać inne elementy związane z tą imprezą. Planując wynajem sali na wesele, trzeba jednak pamiętać o jednym.

artykuły dekoracyjneW salach, które leżą w kręgu naszych zainteresowań, mogą w danym terminie odbywać się przyjęcia weselne innych par, w naszym interesie więc jest wynająć salę wcześniej i zapewnić sobie gwarancję tego, iż w danym okresie będzie dla nas. Oczywiście może to się udać na kilkanaście dni przed weselem, jednak z reguły się nie udaje, dlatego warto to zrobić na długo przed dniem imprezy.

Sala weselna to miejsce, które wynajmuje się na określony dzień, pod warunkiem oczywiście, że wcześniej nie wynajęła jej inna para. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Dobra sala bankietowa, w szczycie sezonu wesel, jest praktycznie niemożliwa do wynajęcia. Znane są przypadki, gdy określone terminy wesel zarezerwowane są już na rok z góry. Takie sytuacje zdarzają się w przypadku bardzo popularnych, szczególnych dni – świąt, dni w sezonie wakacyjnym, czy też dni w miesiącach, w których w nazwie występuje R. Ponoć ślub w takim miesiącu to gwarancja dobrego związku. Ten dziwny przesąd pokutuje od lat i nic nie wskazuje na to, by moda na śluby w miesiącach z literką R w nazwie uległa zmianie.

hotel2Jeśli zależy nam na ślubie i weselu w określonym terminie, dobrze jest zarezerwować salę nawet wiele miesięcy z góry. To nie przesada, tylko działanie w naszym interesie. Oczywiście wiele osób może powiedzieć – przecież nie wiadomo, czy ślub się odbędzie. Owszem. Pojawią się wątpliwości – wynajem sali to swego rodzaju zobowiązanie, a do końca nie ma pewności, czy będzie potrzebna, czy wesele w tym terminie na pewno będzie. To zrozumiałe obawy, jednak nie należy się nimi sugerować, choć warto mieć je na uwadze przy sporządzaniu ewentualnej umowy lub też wpłacaniu zaliczki za rezerwacje terminu wynajęcia sali. Decydując się na rezerwację trzeba mieć wiedzę na temat tego, co się będzie działo w przypadku rezygnacji z wynajęcia sali w tym terminie. Opcje mogą być różne – w najlepszym wypadku, rezygnacja z terminu nie wiąże się z konsekwencjami, w najgorszym wiąże się z koniecznością zapłacenia kar umownych. Wiedza na ten temat jest bardzo ważna. Wesele może bowiem nie dojść do skutku z przyczyn zależnych od nas ale też z przyczyn, które nie są od nas zależne. Warto wiedzieć, co w takiej sytuacji będzie się działo i w miarę możliwości decydować się na rezerwacje terminu w miejscu, w którym ewentualna rezygnacja z wesela w danym dniu nie wiąże się z konsekwencjami, lub są one niewielkie.

Przywiązywanie wagi do takich szczegółów, ma znaczenie. Dzięki wcześniejszej rezerwacji terminu wynajęcia sali weselnej, można mieć pewność, że przyjęcie weselne w danym terminie i w danym miejscu będzie mogło dojść do skutku. Rezerwacja terminu zawsze jednak powinna być poprzedzona analizą warunków najmu sali. Nikt nie planuje rezygnacji z wesela, jednak w życiu zdarzają się różne sytuacje. Warto mieć tego świadomość i rezerwować salę tylko w sytuacji, gdy mamy pewność, że ewentualna rezygnacja z terminu nie spowoduje lawiny problemów, koszów i konsekwencji. Warto na to uważać i decydować rozsądnie.

Źródło: http://www.wiktoriainfo.pl

Leave a Comment