Wózki do bram przesuwnych – rodzaje

Sprawne i wieloletnie działanie bramy przesuwnej, przy niewielkim nakładzie pieniężnym, to marzenie każdego domownika. Aby brama na naszej posesji spełniała powyższe warunki, nieodzowne jest dobranie odpowiednich wózków do konkretnych rozmiarów szyn naszej bramy. Warto również dodać, że ewentualna naprawa wózków do bramy jest bardzo kosztowna, więc warto podejść do tego tematu rozsądnie.

Jakie rodzaje wózków do jakich szyn bramy?

Wózki do bram przesuwnychKluczowym elementem przy montażu bramy przesuwnej na swojej posesji, jest wcześniejsze zmierzenie jej szyn oraz dopasowanie do nich wózków o odpowiednich rozmiarach. Ceownik bramowy mierzymy zawsze od zewnątrz, a oprócz zmierzenia długości i wysokości szyny, musimy się jeszcze skupić na jej grubości. Grubość występuje tylko i wyłącznie w trzech rozmiarach: 3,5 mm, 4 mm oraz 5 mm. Na polskim rynku, wózki do bram przesuwnych, dopasowywane są jedynie do 3 rodzajów szyn. Pierwszą grupą są szyny o rozmiarach 60x60x3,5 mm, wmontowane one są w bramy małe, których waga nie przekracza 200 kg. Drugą grupą są szyny o wymiarach 70x70x4 mm, występują w bramach o średniej wielkości, których łączna masa nie przekracza 500 kg. Ostatnią grupą, są szyny o rozmiarach 80x80x5 mm, które montowane są przy ciężkich i masywnych bramach, których łączna masa dochodzi nawet do 600 kg. Do powyższych rozmiarów szyn, należy zakupić odpowiednie rodzaje wózków. Dla najmniejszych, rozmiar pakietu wózków to 60, w przypadku średnich wynosi 70, a przy największych pakiet 80.

Oprócz powyższych bram, występują oczywiście jeszcze większe, przekraczające swoją masą nawet 600 kg. Nie są to już bramy chroniące naszych posesji, a posesji dużych i prężnie rozwijających się firm. Takie bramy wymagają specjalnych wózków o podwyższonej nośności oraz zwiększonej ilości rolek.