Włoskie wyroby szklane

Niemalże każda kobieta lubi biżuterie, zdarzają się oczywiście drobne odstępstwa od tego stwierdzenia. Nie jedna kobieta za pewne słyszała o biżuterii ze szkła i być może ma taką w swojej gablotce. Co jednak warto wiedzieć o takiej biżuterii i z jakiego szkła najlepiej jest zakupić biżuterie ? w tym artykule powiemy o kilku ciekawostkach odnośnie szkła Murano.

Co warto wiedzieć o szkle Murano?

szkło muranoBiżuterie, które tak uwielbiają kobiety, są stworzone na wiele różnych  sposobów i z różnych materiałów. Są biżuterie wykonane z plastikowych koralików oraz z innych tworzyw w tym również szklanych. Najbardziej popularne są biżuterie wykonane ze szkła Murano. Jakie ciekawostki okryje szkło Murano i co warto wiedzieć o tym rodzaju szkła? Jedną ciekawostką jest już sama nazwa tego szkła. Nazwa Murano wzięła się od pewnej wyspy, która znajduje się na terenie Włoch, czyli małego miasteczka, które zostało ulokowane na grupie małych wysp niedaleko Wenecji. Z Murano do Wenecji rejs wodnym autobusem zajmuje jedynie 17 minut. Nazwa szkła Murano zatem odnosi się tylko do rękodzieł, które zostały wykonane w tym miasteczku. Dziś wielu sprzedawców próbuje podrobić szkła mówiąc iż to są szkła Murano, a jednocześnie okazuje się, że to podróbki. Z Murano wykonuje się nie tylko biżuterie. Mogą to być również szklane wielkie i piękne, żyrandole, różnego rodzaju figurki i inne wyroby szklane.  Wyroby te często zostają wykonane metodą wydmuchiwania szkła co sprawia, że stają się prawdziwą sztuką. Do tego zostają dodatkowo w sposób umiejętny i profesjonalny udekorowane.

Jeżeli planujemy zakup wyrobów ze szkła Murano należy więc najpierw dowiedzieć się czegoś więcej o pochodzeniu danej rzeczy. Jeżeli kupujemy coś na chińskich stronach od razu powinna zapalić nam się czerwona lampka, bo możemy mieć wątpliwości, że wykonano owe przedmioty na samym Murano. Raczej na 99% na stałym lądzie.