Wkręty konstrukcyjne – stabline konstrukcje z drewna

Drewno jest materiałem powszechnie używanym w segmencie budowlanym. Stosowane podczas budowania stropów, więźb dachowych, wymaga odpowiedniego rodzaju wkrętów, które zapewnią konstrukcji stabilność oraz wytrzymałość na lata.

Wkręty do drewna – jakość oraz innowacja

wkręt konstrukcyjny do drewnaMasywne elementy drewniane, stosowane w budownictwie, wymagają odpowiedniej siły nacisku oraz wysokiej jakości wkrętów, które zapewniają całej konstrukcji stabilność. Wkręt konstrukcyjny do drewna jest produktem dedykowanym cieślom oraz budowniczym na co dzień pracującym z drewnem. Technologia zastosowana podczas jego produkcji, zapewnia możliwość szybkiego przymocowania i łączenia elementów bez ryzyka uszkodzenia drewna. Talerzykowa główka wkręta zapewnia dużą się ścisku, co przekłada się na stabilną oraz trwałą konstrukcję. Wkręty do drewna, nazywane również wkrętami samowkręcającymi posiadają ostre, przystosowane do rozwiercania drewna zakończenie, które ułatwia montaż, przyśpiesza pracę oraz obniża ryzyko pęknięcia drewna w miejscu mocowania. Dostępne są wkręty tradycyjne, z krzyżowym nacięciem na talerzu oraz nowym rodzajem nacięcia – trox, który kształtem przypomina sześcioramienną gwiazdę. Nowy rodzaj nacięcia na talerzu zapewnia większą stabilność wkrętu na końcówce wiertarki, co przyśpiesza i ułatwia pracę. Zróżnicowane długo wkrętów oraz ich średnica, zwiększają możliwość ich zastosowania w różnego rodzaju konstrukcjach. Wszystkie rodzaje wkrętów są dodatkowo wzmacnianie i pokryte warstwą ochroną, na wypadek korozji.

Ułatwiające montaż, wkręty konstrukcyjne, to powszechnie wykorzystywany element łączący w różnego rodzaju konstrukcjach drewnianych. Dostosowane, wedle najnowszych wymogów, to swojej funkcji, zapewniają trwale wykonane konstrukcje i bezpieczny montaż.