Witryna przeszklona dla punktów gastronomicznych i sklepów

 

Witryny mroźnicze i zamrażarki są nieodłączną częścią praktycznie każdego sklepu spożywczego oraz marketu. Dzięki nim możliwe jest przechowywanie wielu produktów, które wymagają stałego utrzymywania temperatury poniżej zera. Witryny mroźnicze to także chłodziarki, w których sklepy lokują zimne napoje, szczególnie rozchwytywane latem. Czym jeszcze charakteryzują się tego typu produkty?

Zamrażarka oraz chłodziarka dla sklepu spożywczego

zamrażarka przeszklonaJednym z najbardziej popularnych typów urządzeń mroźniczych są konserwatory do lodów. Umożliwiają one przechowywanie wielu rodzajów lodów w temperaturach znacznie przekraczających minus dziesięć stopni Celsiusza. Podstawowym składnikiem konserwatora do lodów są kuwety o odpowiednich rozmiarach, które służą do ekspozycji różnych smaków lodów. Kolejnym rodzajem witryn mroźniczych są poziome i pionowe zamrażarki, które służą do ekspozycji towarów. Zamrażarka przeszklona posiada komorę przechowalniczą, która jest w stanie pomieścić znaczną ilość towaru. Istnieją także specjalne zamrażarki pionowe, które posiadają półki, na których jest układany towar. Tego rodzaju witryny mogą także służyć jako chłodnie, dzięki regulowaniu temperatury w taki sposób, aby umożliwić przechowywanie piwa czy innych napojów, które powinny być składowane w chłodnym miejscu. Kolejnym rodzajem zamrażarek są wersje skrzyniowe, które są stosowane na zapleczach sklepów, restauracji czy innych punktów gastronomicznych.

Witryna lub chłodnia jest dobierana przede wszystkim pod kątem jej rozmiarów. Dzięki wybraniu odpowiednich gabarytów szaf chłodniczych sklep lub restauracja może w łatwy sposób wyeksponować wystarczającą ilość asortymentu, który aktualnie znajduje się na stanie sklepu lub jest aktualnie przeznaczony do sprzedaży.