Wiatrówka do prywatnego użytku

Broń w Polsce jest zarezerwowana dla przedstawicieli zawodów np. służb mundurowych, leśników, strażników oraz myśliwych. Jeśli ktoś chce nauczyć się hobbistycznego strzelania, zamiast klasycznej broni, warto najpierw sięgnąć po wiatrówkę, która może służyć także do pilnowania domu i samoobrony w razie napadu rabunkowego.

Broń na polowania i nie tylko

wiatrówkaMyśliwi spełniają cały szereg warunków. Muszą posiadać kartę łowiecką i należeć do lokalnego, terenowego koła myśliwskiego. Szkolą się także w strzelaniu z wiatrówki. Można zapisać się na specjalne lekcje z instruktorem. W odróżnieniu od broni palnej, typu pistolet, wiatrówkę można wykorzystywać na prywatnych strzelnicach. Jednak przed użyciem broni zawsze należy upewnić się, czy nie ma nikogo w pobliżu i czy nie wyrządzimy szkód. wiele razy w prasie i telewizji pojawiały się informacje o przypadkowym postrzeleniu z wiatrówki. Dlatego używanie tego rodzaju broni zarezerwowane jest dla osób dorosłych. Klasyczna wiatrówka przechowywana jest w bezpiecznym miejscu, najlepiej w specjalnej szafie. Warto zabezpieczyć dostęp do bronie przez dziećmi, w których rękach może być niebezpieczna. W specjalistycznym sklepie militarnym można kupić wiatrówkę do celów myśliwskich, kolekcjonerskich, sportowych i treningowych. Strzelectwo to jedna z dyscyplin olimpijskich, zatem i hobbystycznie można korzystać z długiej broni myśliwskiej.

Dostęp do broni jest w Polsce limitowany, jednak istnieje wiele możliwości uzyskania koncesji. Zakup wiatrówki jest stosunkowo prosty. Najłatwiej maja pracownicy służb mundurowych oraz myśliwi i leśnicy, dla których posiadanie wiatrówki jest rzeczą naturalną. Także w celach sportowych i treningowych można korzystać z broni myśliwskiej. Duzy wybór wiatrówek znajduje się w sklepach militarnych.