Weekend ojca i syna

„Relacje ojca z synem są nie zwykle ważne, jednak są one także bardzo trudne, głównie z racji tego, że jakby nie patrzeć ojca i syna bardzo dużo dzieli. Różnica wiekowa oczywiście robi swoje, do tego dochodzi jeszcze fakt, że jakby na to nie patrzeć to ojciec zawsze ma nie jako władze nad synem, co często powoduje spięcia i ochłodzenie stosunków. Co zatem można zrobić by relacje ojca z synem ocieplić i umocnić? Nie od dziś wiadomo, że ludzi łączą wspólną pasję, więc może warto znaleźć coś co może być hobby zarówno dla ojca jak i syna. Oto kilka propozycji?

ŁódźMęski weekend – tradycyjna rozrywka nowoczesny sprzęt – silnik elektryczny do łodzi

Wędkarstwo jest jedną z najpopularniejszych męskich rozrywek, a co za tym idzie doskonale nada się jako hobby dla ojca i syna. Rodzajów wędkarstwa uprawianych w Polsce jest kilka, dzięki czemu łatwo będzie znaleźć coś co przypadnie do gustu obu stronom. Wybierać można pomiędzy takimi technikami ja::

  • metodę spinningową
  • metodę spławikowo-gruntową
  • metodę muchową
  • metodę trollingową

Jeśli jednak naszą przygodę z wędkarstwem dopiero zaczynamy, to na początek najlepszą opcją będzie metoda spławikowo-gruntowa. Dodatkowo w dzisiejszych czasach tradycyjne wędkowanie można nieco urozmaicić o nowoczesne sprzęty. Poza podstawowymi atrybutami wędkarskimi jak wędka, weekendowa przygodę ojca i syna można urozmaicić choćby o takie rozwiązanie jak echosonda. Pozwala ona na określenie takich parametrów jak twardość dna, ilość położenie roślinności przeszkód i ryb na konkretnym okręgu Mówiąc prościej urządzenie to pozwala określić gdzie są ławice i co za tym idzie ułatwia połów. Dodatkowo można także łowić z łodzi zamiast z pomostu czy lądu, co będzie stanowić dodatkowa atrakcję, a biorąc pod uwagę, że dzisiejsze łodzie wyposażone są w silniki elektryczne, taki rejs jest bardzo przyjemny.

DronZabawki dla dużych i małych chłopców – drony

Chłopcy tak ci starsi jak i młodsi lubią modele samochodów, samolotów i tym podobne zabawki, więc może warto z tego uczynić wspólne hobby dla ojca i syna. Ciekawym rozwiązaniem może się okazać dron. Ogólnie mówiąc można powiedzieć, że dron jest zdalnie sterowanym latającym pojazdem, jednak zasadniczo on się różni od dajmy na to sterowanego helikoptera. Dlaczego zatem dron? Ponieważ sterowanie nim samo w sobie może być pasją, ale także może on się przysłużyć rozwijaniu innych pasji, jak na przykład fotografia czy nagrywanie filmów. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się dron z kamerą, ponieważ dzięki niemu można robić niezwykłe zdjęcia. Rodzajów dronów jest co najmniej kilka, ale na początek najlepszy będzie quadrocopter. Głównie z racji tego, że jest on łatwy w obsłudze, dzięki czemu zarówno ojciec jak i syn nie będą mieli problemu ze sterowaniem nim.

Gra planszowaWspólne spędzony czasu – gry planszowe

Ciekawym pomysłem na wspólne spędzanie czasu ojca z synem mogą się również okazać gry planszowe czy karciane. Gry planszowe jako forma rozrywki nie są czymś obcym ojcu, bo jakby nie było to dość stare rozwiązanie, a z drugiej strony dzisiejsze planszówki są bardzo nowoczesne, a co za tym idzie mogą również i zainteresować syna. Fakt, że rynek gier jest bardzo rozbudowany sprawia, że zarówno ojciec jak i syn znajda coś co spodoba się obu strona, dzięki czemu będą mogli oni spędzać razem czas świetnie się bawiąc. Wybierać można z takich rodzajów gier jak choćby:

  • strategiczne
  • ekonomiczne
  • przygodowe
  • wojenne
  • rodzinne

Oczywiście jest to tylko przykładowe rozróżnienie, w ofercie sklepów zajmujących się sprzedażą tego typu artykułów jest o wiele rodzajów gier, a każdy rodzaj to tak naprawdę kilkadziesiąt tytułów, dzięki czemu znalezienie czegoś ciekawego, bez względu na upodobania nie powinno stanowić żadnego problemu.


 Źródła informacji:


 Podsumowując:

Zbudowanie trwałej i przyjaznej relacji między ojcem i synem nie jest wcale takie łatwe, ale w dzisiejszych czasach jest naprawdę dużo możliwości jeśli chodzi o znalezienie wspólnej pasji, która może ich połączyć. Wystarczy tylko trochę poszukać i znaleźć coś co zadowoli obie strony.”

Leave a Comment