Warto szukać promocji w ciechocińskich sanatoriach

Wszyscy znamy Ciechocinek jak miejscowość uzdrowiskową. Jest tam wiele sanatoriów i szpitali rehabilitacyjnych. Znajdziemy tam też ośrodki wypoczynkowe oferujące zabiegi rehabilitacyjne. Ciechocinek jest najbardziej znany ze swoich tężni solankowych.

Sanatoria w Ciechocinku oferują ciekawe promocje

ciechocinek sanatoria promocjeDo Ciechocinka przyjeżdżają osoby, które mają problem z układem krążenia, układem oddechowym czy schorzenia narządu ruchu. Najczęściej korzystamy tam z zabiegów borowinowych i inhalacji. Polecane są spacery w okolicach tężni solankowych. Tamtejszy mikroklimat ułatwia oddychanie. Zdawać, by się mogło, że słowa „Ciechocinek sanatoria promocje” nie idą w parze, ale to nieprawda. Wbrew pozorom w ciechocińskie sanatoria często oferują promocje dla kuracjuszy. Warto ich szukać, bo możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych albo pozwolić sobie na pobyt w lepszym sanatorium za niższą cenę. Ciechocinek to nie tylko zabiegi lecznicze. Samo miasto jest bardzo piękne. Znajdziemy tu pijalnię wód mineralnych w parku zdrojowym. Ten piękny drewniany budynek zachwyci nas swoją elewacją z ażurowej koronki. Koniecznie musimy też zobaczyć słynną fontannę Jasia i Małgosi. Odwiedźmy też fontannę „Grzybek”, która jest jednocześnie obudową głębokiego odwiertu solanki. Możemy tu powdychać bogate w jod powietrze. Piękną atrakcją Ciechocinka jest też dywan kwiatowy. Co roku ma inną kompozycję, a do jego stworzenia wykorzystuje się ok. 20 tysięcy sadzonek kwiatów. Podobną atrakcją jest zegar kwiatowy. Powstał w 1934 roku według projektu Zbigniewa Hellwiga, który chciał zmienić miasto w jeden wielki park-ogród. Zegar pokazuje aktualny czas, jest napędzany ukrytym pod nasypem elektrycznym mechanizmem.

Ciechocinek jest pięknym miejscem na spacery. Jest tu mnóstwo parków i fontann. Możemy spędzić czas wolny od zabiegów sanatoryjnych na świeżym powietrzu. Warto obejrzeć także Dworek reprezentacyjny Prezydenta RP. Jest tam teraz muzeum Prezydenta Ignacego Mościckiego.