Warszawscy specjaliści od zespołu stresu pourazowego

Wiele osób ma za sobą traumatyczne przeżycia. Z cała pewnością doznana trauma potrafi na długo tkwić w naszej pamięci. W niektórych przypadkach po dłuższym czasie może rozwinąć się zaburzenie psychiczne znane pod nazwą zespół stresu pourazowego. Jest to poważna choroba, która prowadzi do pogłębiającego się cierpienia.

Jak radzić sobie z zespołem stresu pourazowego?

zespół stresu pourazowego warszawaW ostatnim czasie dużo mówi się o PTSD, czyli syndromie stresu pourazowego. Duża liczba osób cierpi na to zaburzenie. Warto również podkreślić, że na PTSD bardzo często cierpią osoby z krajów, w których prowadzone są działania wojenne. Żołnierze wracający z misji wojskowych również są szczególnie narażeni na wystąpienie syndromu stresu pourazowego. Nie ulega wątpliwości, że takie osoby wymagają profesjonalnego wsparcia. Niestety, bardzo często ludzie cierpiący na PTSD nie korzystają z pomocy specjalistów, nie mówią nikomu o doświadczanych trudnościach. Z kolei najbliższe otoczenie często nie zauważa, że coś niedobrego się dzieje. Jeśli osoba po przebytej traumie staje się drażliwa, apatyczna, ma problemy ze snem, wówczas można podejrzewać, że cierpi zespół stresu pourazowego Warszawa oferuje swoim mieszkańcom profesjonalne wsparcie psychologiczne. Każdy może uzyskać profesjonalną pomoc. W leczeniu zespołu stresu pourazowego dominują metody behawioralne i poznawcze. Przede wszystkim pacjent powinien jak najwięcej mówić o doznanej traumie. To jedyny sposób na skuteczne jej przepracowanie.

Skuteczna terapia zespołu stresu pourazowego odbywa się w wyspecjalizowanych klinikach. Pomoc można uzyskać również w poradniach zdrowia psychicznego. Jedno jest pewne, za wszelką cenę trzeba szukać profesjonalnej pomocy. W przeciwnym razie objawy stresu pourazowego będą się pogłębiać i dezorganizować nasze życie.