Wakacje pod namiotem turystycznym w górach zamiast domku w Zakopanym

 

Wakacje to okres, na który czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli, ponieważ wtedy najczęściej przypada okres urlopowy oraz możemy korzystać ze wspaniałej pogody oraz ciepłego słońca. To pozwala naładować nasze „akumulatory” na cały następny nadchodzący rok. Spora część naszego społeczeństwa preferuje wyjazdy w góry, by oderwać się od codzienności, całkowicie zrelaksować i móc obcować z majestatem ogromnych wniesień oraz niczym nie zakłóconą przyrodą.

ZakopaneNocleg w górach? – Tylko tani domek w Zakopanym?

Niestety noclegi w schroniskach, hotelach czy na kwaterach prywatnych mogą nas przerosnąć cenowo.
Jeśli wybieramy się ze znajomymi, to można skorzystać z oferty wynajmu domku w Zakopanym. Taki domek w Zakopanym, jeśli przeliczymy na osobę to może być całkiem tanim rozwiązaniem. Nie jest to co prawda apartament, ale jest całkowicie wyposażony i tylko do naszej dyspozycji. Jednak jest parę minusów:

 • jest on w Zakopanym więc do samych gór musimy codziennie dojeżdżać,
 • znacznie wcześniej trzeba dokonań rezerwacji,
 • opłaca się z niego korzystać przy większej ilości osób,
 • musimy wynająć go przynajmniej na tydzień

namiot turystycznyNamiot turystyczny, jako tani i nie zależny nocleg

Alternatywą są wakacje od namiotem. Mogą być one równie ekscytujące, a nawet bywają bardziej ciekawe, mimo względnych niewygód. Pozwalają też sporo oszczędzić na taki wyjeździe, szczególnie jeżeli wybieramy się w góry całą rodziną. Jaki namiot turystyczny wybrać na taką wyprawę?
Powinien być on specjalnie przeznaczony do wyjazdów góry, czyli nocowania w trudniejszych warunkach. Z reguły są to sprzęty 2 czy 3 osobowe o wadze niecałych 4 kilogramów. Najważniejsze cechy dobrego namiotu turystycznego to:

 • stabilna konstrukcja
 • wodoodporność
 • trwałość
 • dobra wentylacja
 • podwyższona wytrzymałość stelażu

Wszystkie te cechy wynikają z charakterystyki warunków górskich. Zmienna pogoda oraz silny wiatr to trudni przeciwnicy. Dlatego też spełnienie tych warunków jeżeli chodzi i namiot jest koniecznością.

karimataKarimata, niezbędne wyposażenie naszego namiotu

Koniecznym wyposażeniem namiotu jest karimata, od której będzie zależał komfort naszego snu oraz to, czy będzie nam ciepło. Z tego względu warto wybrać produkt w miarę gruby oraz oczywiście dopasowany swą długością do naszych potrzeb. Standardowe karimaty mają zazwyczaj do 2 metrów długości, ale w sprzedaży znajdziemy także te dłuższe. Dobrej jakości karimata z pewnością będzie droższa, jednak taka inwestycja się opłaca, ponieważ detal ten powinien być solidny i trwały.
Dzięki temu będzie można z niego korzystać nie tylko podczas jednej wyprawy, ale i kolejnych. Dobrze, jeżeli karimata będzie pokryta z jednej strony warstwą aluminium, które pomaga zachować komfort cieplny z tego względu, że dobija temperaturę naszego ciała. By taka mata spełniała swoje zdania musi być odwrócona aluminiową częścią do ciała. Karimata powinna mieć także właściwości wodoodporne na wypadek obfitych opadów deszczu oraz podejścia wody pod namiot.

plecak na biwakJaki plecak na wyprawy w góry?

Podczas wyprawy w góry niewątpliwie niezbędnych wyposażeniem jest również plecak turystyczny. Ogromną rolę odgrywa jego duża pojemność. Musimy przecież zmieścić w nim takie rzeczy jak:

 • namiot
 • żywność
 • ubrania
 • karimatę
 • inne sprzęty, które są nam niezbędne do wędrówki po górach.

Pojemny, ale jednocześnie w miarę lekki plecak sprawi, że nawet codzienne chodzenia z bagażem na plecach nie będzie męczące i niekomfortowe. Oczywiście musi być ona wyposażony w pas, umożliwiający dodatkowe zapięcie go na biodrach, dzięki czemu jego noszenie będzie jeszcze lżejsze.
Ponadto tył plecaka powinien mieć system wentylacji. ważnymi cechami, jakimi będziemy się kierować przy wyborze tego produktu są jakość, solidność, trwałość poszczególnych elementów oraz z pewnością cena. Na szczęście dziś na rynku mamy naprawdę duży wybór plecaków turystycznych, więc bez wydawania fortuny można zaopatrzyć się w taki, który będzie zarówno jakościowy i wytrzymały, ale też nie zrujnuje naszej kieszeni.


 

 

podróżŹródła:


sklep internetowy

Czy warto korzystać z internetowego sklepu sportowego?

Sprzęt taki jak namiot, karimata czy plecak turystyczny, ale i dobre buty czy ubrania przeznaczone do rekreacyjnej, wakacyjnej wędrówki po górach można znaleźć w specjalistycznych sklepach. Tańsze wersje produktów kupimy także w hipermarketach, najczęściej przed sezonem wakacyjnym jednak w takim wypadku nie można być pewnym jakości akcesoriów. Najlepiej zwracać uwagę na renomę firmy oraz długość okresu gwarancji. Im jest dłuższa, tym bardziej firma jest przekonana o dobrej jakości swego sprzętu.
Zakupy takie można poczynić także w sklepach internetowych, ale tu również lepiej kierować się opiniami zadowolonych klientów niż przypadkiem. W przeciwnym razie nabędziemy sprzęt, który może nie przetrwać jednego wyjazdu w góry.

Leave a Comment