Wakacje nad wodą, czyli jachty i nurkowanie

Upalne i słoneczne lato to czas, który jak żaden inny skłania nas do wypoczynku nad wodą. Czemu się tu dziwić, skoro nic nie daje takiej przyjemności w gorące dni jak zanurzenie się w czystej i chłodnej jeziornej toni. Wyjazd nad jezioro to dla wielu osób idealny sposób na spędzenie wakacji czy urlopu. A możliwości zorganizowania sobie czasu przebywając nad wodą mamy więcej niż mogłoby się nam zdawać.

kursy nurkowaniaWodne atrakcje – nurkowanie

W Polsce coraz większym zainteresowaniem cieszy się jeden z ekstremalnych sportów wodnych jakim jest nurkowanie. Osób uprawiających ten rodzaj aktywności stale przybywa, nie oznacza to jednak, że jest to przyjemność zarezerwowana jedynie dla zaprawionych osób. Otóż swoją przygodę z nurkowaniem może rozpocząć każdy i w każdym momencie. Wiele osób decyduje się tego spróbować spędzając urlop czy wakacje nad jeziorem. Jest to bardzo proste dzięki temu, że w tej chwili mamy dostępnych wiele kursów nurkowania oraz sklepów dla nurków, w których z łatwością możemy nabyć potrzebnych umiejętności i sprzętów. Co ważne rodzajów nurkowania jest bardzo wiele:

  • nurkowanie z fajką
  • nurkowanie bezdechowe
  • płetwonurkowanie
  • nurkowanie nocne
  • nurkowanie głębokie
  • nurkowanie jaskiniowe

Najprostszą a zarazem najczęściej wybieraną formą nurkowania przez wakacyjnych nurków jest snorkeling, czyli tak zwane nurkowanie z fajką. Jest to nurkowanie przy wykorzystaniu maski i fajki polegające na tym, że nurek otrzymuje się na powierzchni wody z zanurzoną twarzą i w ten sposób obserwuje co dzieje się pod taflą wody. Zwłaszcza dla dzieci taka atrakcja jest niesamowitym przeżyciem, choć i dla niejednego dorosłego będzie to niezła frajda. Jeśli decydujemy się spróbować tego rodzaju aktywności dobrym miejscem do nurkowania i zarazem spędzenia swoich wakacji są Mazury. Jak wiadomo Mazury słyną właśnie z ogromnych obszarów wodnych. Dodatkowo na tych terenach można znaleźć różne kursy, obozy i wypożyczalnie sprzętu nurkowego, a sama okolica wraz z znajdującymi się tam jeziora jest niezwykle urokliwa, wprost idealna na wakacje.

czarter jachtów mazuryWodne podróże – czarter jachtów

Wakacje nad wodą, mogą również dosłownie być nad wodą. Jeśli nie chcemy jedynie leżeć na plaży i kapać się w jeziorze, a znalezienie się pod jego powierzchnią budzi nasz niepokój, to może lepszą alternatywą będzie dla nas pływanie po jego powierzchni. Obecnie w pobliżu wielu polskich zbiorników wodnych, a zwłaszcza w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, można znaleźć firmy, które posiadają w swojej ofercie czarter jachtu. W gruncie rzec
zy jest to umowa, która pozwala nam na wynajęcie jachtu na określony czas. Taka możliwość pozwala nam na odpoczynek nad wodą, ale na pokładzie komfortowej łodzi, a co za tym idzie, możemy w spokoju cieszyć się pięknem otaczających nas krajobrazów, oddychać świeżym powietrzem. Dodatkową zaletą tej formy spędzania wolnego czasu jest to, że jest to ciekawa alternatywa zarówno dla osób potrafiących jak i niepotrafiących pływać, bo pozwala każdemu cieszyć się urokami wodnych i nadwodnych terenów w luksusowych warunkach. Dla kogoś, kto jeszcze nie próbował tego rodzaju rozwiązań będzie to na pewno bardzo ciekawa propozycja i niezapomniana przygoda.


Źródła:


kursy nurkowaniaPodsumowanie

Wielbicieli wodnego wypoczynku nie brakuje. Kto nie lubi po miesiącach spędzonych w hałaśliwym mieście, zaznać relaksu nad spokojnym jeziorem. Chętnych nie brakuje i nigdy zapewne nie zabraknie, a pomysłów na wykorzystanie tych miejsc jest bardzo wiele. To jest chyba właśnie największa zaleta spędzania wakacji nad wodą, że każdy tu może znaleźć coś dla siebie. Jeśli ktoś ceni sobie wypoczynek na plaży w gronie znajomych z nocnymi ogniskami i dźwiękami gitary w tle, jak najbardziej otrzyma to. Jeśli natomiast wolimy być bardziej aktywni również możemy. Można nurkować, pływać kajakiem czy żeglować. Pełna dowolność, bo jak mało czego sportów i rozrywek wodnych mamy w Polsce naprawdę bardzo wiele, więc każdy może tak zorganizować dla siebie wodny wypoczynek, by dał mu jak najwięcej satysfakcji. Jeśli jednak nie mamy czasu na dłuższy wypoczynek nad wodą, spróbujmy wyrwać się choć na jeden dzień. Pozwoli to nam to zregenerować siły i choć na chwilę oderwać się od codzienności życia.

Leave a Comment