W jaki sposób poradzić sobie z kolką u noworodka?

Moja koleżanka kilka dni temu urodziła dziecko. Udałam się do niej z wizytą. Porozmawiałyśmy chwilę i okazało się, że ma ona problemy z kolkami u swojego nowonarodzonego dziecka. Jestem już doświadczoną mamą trójki maluchów, dlatego doradziłam jej kilka rozwiązań. Musiała ona szybko pomóc swojemu dziecku, tym bardziej że dolegliwości były bardzo dokuczliwe.

Sposoby na kolkę u noworodka

co jest dobre na dokuczliwe kolki dla noworodkaPodpowiedziałam jej, co jest dobre na dokuczliwe kolki dla noworodka. Z własnego doświadczenia wiedziałam, że najważniejsze jest to, aby zawsze układać dziecko w taki sposób, aby jego głowa była wyżej niż reszta ciała. Przy karmieniu warto się zaopatrzyć w butelkę antykolkową. W ten sposób można zapobiegać ostrym atakom kolki. Lepiej zapobiegać niż leczyć, ale jeśli już zdarzy się, że dziecko dostanie ataku kolki bardzo ważny jest masaż brzucha oraz podanie leków na kolkę. Niektóre preparaty dostępne w aptece można podawać już od pierwszych dni życia dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest również herbatka z rumianku lub kminku. Warto również zawinąć dziecko w ciepły kocyk i zadbać o to, aby w pokoju nie było zbyt zimno. Niektórzy uważają, że dobrym sposobem na dokuczliwą kolkę u noworodka jest również puszczanie monotonnych dźwięków. Sama nie korzystałam nigdy z tego rozwiązania, ale wiem, że w kilku przypadkach się to sprawdziło.

Jak się wkrótce okazało, koleżanka skorzystała z moich rad i już wkrótce jej dziecko nie cierpiało na te dolegliwości. Okazało się, że niektóre preparaty i leki można podawać nawet profilaktycznie, dzięki czemu dziecko rzadziej budziło się w nocy z płaczem. Kolki powoli ustępowały, aż w końcu przestały dokuczać całkowicie. Koleżance spodobał się szczególnie masaż brzucha, którzy równocześnie budował więź między dzieckiem a rodzicem. Cieszę się, że udało mi się jej pomóc.