Bus do przewozu osób

W jaki sposób dojechać na kurs językowy do Anglii?

Kursy językowe w Anglii to bardzo dobry sposób na poznawanie języka i lokalnej kultury. Powodują, że dużo szybciej można się nauczyć tego, co w Polsce zajęłoby co najmniej rok. Nauka jest dużo bardziej praktyczna, więc sprzyja nabywaniu nowych umiejętności. Wszystko dzięki konieczności posługiwania się językiem na co dzień i „osłuchiwania”” się z nim.

Kursy językowe za granicą szansą na szybkie przyswojenie wiedzy

kursy językowe za granicąJeżeli tylko masz trochę odwagi, to warto jechać na kurs językowy. W dodatku warto się tam wybrać samemu, bo wówczas poza umiejętnościami językowymi zyskujesz pewność siebie. Zdajesz sobie sprawę, że zawsze sobie poradzisz, nawet w nieznanym miejscu. Poza tym, nie zabierając kolegi czy koleżanki z Polski, szybciej nauczysz się myśleć w języku obcym. Jeśli będziesz mieć koło siebie osobę, z którą cały czas będziesz rozmawiać po polsku, to trudniej ci będzie później przestawić się na angielski. Lepiej zadbać o jak najbardziej efektywną naukę i po prostu jechać samemu. Kursant musi na bieżąco komunikować się z mieszkańcami po angielsku, dzięki czemu pozbywa się bariery językowej. Podczas samych zajęć natomiast uczy się zasad gramatycznych, które sprawiają, że może mówić i pisać w sposób coraz bardziej poprawny.

Co sprawia, że zagraniczne obozy językowe są tak dobrym sposobem na naukę?

zajęcia na obozie językowymPo pierwsze, na pewno fakt, że są ciekawe i zawsze są dla ciebie czymś nowym. Najlepiej, kiedy jedziesz w nieznane ci wcześniej miejsce i możesz przez kilka tygodni lub miesięcy poczuć atmosferę tego miejsca, poznać lokalne zwyczaje, kuchnię. Poznajesz stosunek do życia mieszkańców. Nigdy byś tego nie doświadczył, ucząc się w domu czy w szkole językowej w Polsce. Nie ma na to szans także podczas zwykłego wyjazdu, bo wówczas zazwyczaj jesteś w jakimś miejscu tylko kilka dni. Jako turysta nigdy tak dobrze nie poznasz jakiegoś miejsca jak podczas zamieszkiwania tam. Dzięki temu, że nowe miejsce daje ci tyle możliwości, sama nauka też staje się ekscytująca. Masz ochotę jak najwięcej skorzystać na całym wyjeździe. Dlaczego jeszcze warto jechać na obóz językowy:

  • będziesz się uczyć od native speakera
  • poznasz ludzi z całego świata
  • nauczysz się samodzielności
  • być może nawiążesz przyjaźnie na całe życie
  • poznasz nie tylko kulturę miejsca, ale też inne kultury

Może będziesz spał we wspólnym pensjonacie, a może u rodziny goszczącej. Wszystko zależy od kursu. Tak czy siak, poznasz na pewno ciekawych ludzi, z którymi będziesz się komunikować po angielsku. Znaczenie w procesie nauki ma też oczywiście okres na jaki wyjeżdżasz. Możesz jechać w jakimś miesiącu wakacyjnym i wrócić na rok szkolny do kraju. Możesz spędzić w Anglii cały semestr. Możliwości jest bardzo wiele. Wszystko zależy od twoich chęci i funduszy, jakie możesz na kurs przeznaczyć.

Busy do Anglii tanią formą podróżowania

Bus przewożący osobyJeśli zastanawiasz się, w jaki sposób dojechać na kurs językowy, to ja polecam ci jechać busem. Anglia nie leży tak daleko od naszego kraju, a dzięki podróży busem można zaoszczędzić sporo pieniędzy na podróży. Busy Polska Anglia są zazwyczaj komfortowe, będziesz miał dużo miejsca na bagaż, więc nie musisz się martwić, że czegoś nie zmieścisz. Oczywiście, dojechanie trochę ci zajmie, jednak będziesz mógł ze spokojem nastawić się na nową przygodę. Poza tym wielu przewoźników oferuje ci podwózkę pod same drzwi celu. Możesz też wybrać samolot, jeżeli potrzebujesz wyższego standardu i szybkiego dotarcia do celu. Samoloty są jednak przeważnie drogie (chyba że trafisz na jakieś tanie bilety lotnicze) i będziesz musiał zmieścić się z pakunkiem w małą walizeczkę, a za nadbagaż dodatkowo zapłacić. Czasami nie ma się nad czym zastanawiać, ponieważ część kursów, tych których organizatorem jest firma z Polski, zapewnia w cenie także koszty przejazdu. Wówczas nie masz do wyboru czy polecisz, czy będziesz jechał, więc kłopot masz z głowy.


Wartościowe źródła informacji związanych z tematem:

  • Kursy.tee.pl – strona internetowa oferująca kursy językowe za granicą
  • GB-Trans – witryna internetowa firmy organizującej busy i przeprowadzki do Anglii
  • Ang.pl – serwis internetowy dla osób uczących się języka angielskiego

Podsumowanie

Dobór przewoźnika, żeby dotrzeć na kurs do Anglii nie stanowi dużego problemu. Najkorzystniej jest pojechać busem, a jeżeli mimo wszystko potrzebujesz szybszej formy podróży, to leć samolotem. Komfort jednak w busie jest całkiem dobry, a w dodatku podróżując w ten sposób nie będziesz się musiał martwić dotarciem z lotniska do celu.