Usługi medyczne dostępne w NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia zarządza środkami finansowymi na leczenie pacjentów. Jeżeli jesteśmy objęci ubezpieczeniem zdrowotnym mamy prawo do darmowej porady lekarza każdej specjalności, zabiegów medycznych i operacji.

Konsultacje medyczne online są dostępne w NFZ

dostępność w nfzA co z coraz częściej spotykanymi poradami online lub przez telefon? Wiele firm oferuje tego typu usługi. Najczęściej korzystamy z nich, by skonsultować badania lekarskie lub uzyskać poradę. Czasem chcemy po prostu zadać lekarzowi nurtujące nas pytanie. Zazwyczaj są odpłatne. Niektóre z tych firm poszły o krok dalej i oferują dostępność w NFZ. Często są to porady lekarzy POZ, ale trafimy czasem też na specjalistów. Moja siostra korzystała niedawno z tego typu „wizyty lekarskiej”. Robiła tomograf i zaniepokoiły ją pewne słowa w opisie. Za bardzo się denerwowała, by czekać na wizytę u lekarza. Znalazła poradnię internetową, która nieodpłatnie, w ramach NFZ, oferowała porady medyczne i konsultacje badań. Już następnego dnia udało jej się porozmawiać z lekarzem, który ją uspokoił. Powiedział co mogą znaczyć takie wyniki i kazał cierpliwie czekać na wizytę  lekarza „w realu”. Obie stwierdziłyśmy, że jest to bardzo wygodny sposób na uzyskanie porady lekarskiej. Szczególnie dla zapracowanego człowieka. Jeśli kończy się pracę o 17 lub 18 poradnie lekarskie są już najczęściej zamknięte. Online można napisać do lekarza nawet wieczorem i następnego dnia otrzymamy odpowiedź. Bez stania w kolejkach, tylko wygodnie w naszym domu.

Popularne są również porady lekarskie przez telefon. Udziela się ich nawet w mojej osiedlowej przychodni lekarskiej. Chyba wyszli z założenia, że za dużo osób przychodzi z przeziębieniem. Teraz wystarczy zadzwonić i lekarz po wysłuchaniu nas poradzi co mamy zrobić dalej.