organizacja wesela

Urządzamy wesele – o czym należy pamiętać

Zanim powiemy sobie słynne „i że Cię nie opuszczę aż do śmierci” musimy zorganizować ceremonie ślubną oraz przyjęcie weselne, a to wiąże się z wieloma sprawami o których należy pamiętać. Najlepszym sposobem, żeby nie pogubić się w przygotowaniach ślubnych jest sporządzenie listy sprawunków i działanie według niej. Jednak zanim to uczynisz wybierz…

Akcent przewodni uroczystości

Imprezy firmoweCeremoniom weselnym zawsze przoduje jakiś drobny szczegół, zazwyczaj jest to kolor, jednak niektórzy posuwają się do bardziej oryginalnych motywów ślubnych, wzorując się na filmach, epokach czy stylach. Często ma to związek z ich wspólnymi pasjami czy zainteresowaniem. Mogą to być stylizacje na bajkę – wesele w stylu księżniczki Disney’a, porę roku, święta – wesele bożonarodzeniowe, wielkanocne. Popularny jest również motyw country, gdzie Panna Młoda, zamiast zakłada buty cowboyskie, a Pan Młody kapelusz i ostrogi. Zimą, popularny jest Motyw Królowej śniegu, a letnią i wiosenna porą Pani Wiosny. Wyobraźnia niektórych Młodych Par jest naprawdę zaskakująca. Po wyborze motywu, możesz ustalić odpowiednią datę ślubu.

Motyw i co dalej

organizacja weselaGdy masz już temat przewodni, reszta pójdzie z górki ponieważ takie rzeczy jak suknia, makijaż ślubny, sala weselna, muzyka, zaproszenia wszystko będzie podporządkowane pod ten konkretny motyw. Także teraz należy rozpocząć tylko poszukiwania. Najlepiej zacząć od sali weselnej, ponieważ znalezienie tej dopasowanej do motywu, może długo potrwać. Punktem numer dwa będzie sporządzenie listy gości i porozsyłanie zaproszeń. Następnie zadbaj o fryzurę i makijaż, a potem przychodzi czas na szukanie idealnej sukni ślubnej oraz dobór garnituru dla Pana Młodego. W następnej kolejności zadbajmy o odpowiedni catering na wesele. Jest to jeden z najważniejszych szczegółów udanego wesela, jedzenie musi być dobre. Zanim zdecydujesz się na ofertę restauracji w której ma się odbyć wesele, zapoznaj się z menu samemu. Spróbuje głównych dań i przekąsek, aby nie zawieść swoich gości. Drugim czynnikiem dobrej zabawy jest oczywiście muzyka. Jeżeli pochodzisz z dużego miasta (Warszawa, Poznań, Wrocław, Łódź itd.) do przygotowań zabierz się dużo wcześniej. Zdarza się, że terminy sal weselnych są tak napięte, że trzeba czekać nawet i rok.

Zespół czy dj na wesele – na co się zdecydować

dj grający na weseluNikt nie wyobraża sobie wesela bez muzyki, dobrze dobrana zachęci gości do całonocnych tańcy. Wybierając repertuar muzyczny nie można kierować się tylko własnym gustem, ale należy przede wszystkim spojrzeć na gości, a w szczególności ich wiek. Gdy jednak wasze grono jest mieszane trudno jest podjąć decyzje, czy zdecydować się na stare szlagiery czy na coś przy czym chętnie pobawią się młodsi uczestnicy. Możemy oczywiście zafundować gościom mieszankę i to chyba będzie najlepszy wybór. W tym zdecydowanie lepiej sprawi się dj. Ma on znacznie szerszy repertuar muzyczny, a dodatkowo umożliwia zamawianie piosenek na życzenie gości. Zdecydowanie będzie to także tańsza alternatywa, a fani dobrych brzmień będą na pewno zadowoleni ze względu na to, że dysponuje on z reguły lepszym sprzętem. Wielu z nich oferuje również oprócz usług zapewnienia oprawy muzycznej, funkcje wodzireja, co na pewno będzie dodatkowym atutem. Natomiast jeżeli chodzi o zespół zdecydowanie ma on swój klimat, którego nie zapewni żaden dj, głównie dlatego, że samodzielnie grają na instrumentach i wykonują utwory. Najbardziej oryginalnymi kapelami weselnymi są na pewno te z południa kraju czyli Kraków, Zakopane, Katowice. Wykonują oni oryginalne góralskie utwory, czego na pewno nie zaoferują nam zespoły z innych rejonów kraju, a zwłaszcza magii muzyki góralskiej nie odda żaden dj, będzie ona świetnym dopełnieniem dla wesela o tym motywie.

Drobny, ale ważny szczegół czyli dekoracje ślubne

fotografia ślubna pary młodejPomysłów na udekorowanie sali i stołu jest tyle co i dekoracji. Mogą one być ręcznie robione i wykonane z przeróżnych tworzyw. Powinny być one ściśle związane z tematem przewodnim wesela. Do najbardziej popularnych ozdobników należą:

  • świece i świeczniki,
  • balony,
  • wiązanki,
  • etykiety do alkoholu,
  • kieliszki,
  • lampy,
  • wyroby ze szkła, ceramiki czy drewna,
  • latarenki, konewki,
  • pokrowce na krzesła,
  • kokardy, wstążki i kotyliony.

Tekst powstał w oparciu o:


Podsumowanie

Za to czy wesele będzie udane odpowiadacie przede wszystkim Wy i Wasi goście, natomiast drobne akcenty jak dekoracje, tło muzyczne, dobre jedzenie mają tylko ułatwić Wam dobrą zabawę.