Urządzamy gabinet psychologiczny

W dzisiejszych czasach, gdzie tempo życia jest bardzo szybkie, a sytuacja na rynku pracy jest dość skomplikowana, a co za tym idzie bardzo często sytuacja materialna też jest dość trudna wszystko to sprawia, że coraz częściej osoby żyjące w takim społeczeństwie są bardzo zestresowana, a co więcej poziom stresu jest tak wysoki, że nie są oni wstanie sami sobie z nim poradzić i w tym wypadku potrzebna jest im pomoc. Zapotrzebowanie na pomoc tego rodzaju specjalistów jest obecnie bardzo duże, a co za tym idzie potrzebnych jest coraz więcej gabinetów psychologicznych. Jak powinien być zatem dobrze urządzony gabinet?

Oprawa led

Jak powinno wyglądać pomieszczenie na gabinet – leżanka, fotele oprawy sufitowe led

Jak w mało którym przypadku, akurat w przypadku gabinetu psychologicznego jego wygląd jest bardzo istotny. Z czego to wynika? Przede wszystkim wynika to z tego, ze w takim gabinecie, do którego bądź co bądź przychodzimy z pewnymi problemami, które musimy uzewnętrznić, więc w taki gabinecie musimy czuć się pewnie i swobodnie. Z tego właśnie wynika to, że taki gabinet musi być urządzony w taki sposób by sprawiać przyjazne wrażenie i osoba go odwiedzająca czuła się w nim komfortowo. Co za tym trzeba mieć na uwodzę? W pierwszej kolejności zacznijmy od kolorystyki. Kolory ścian jak i dodatków znajdujących się w takim pomieszczeniu powinny być neutralne, Zwykle najlepiej sprawdzają się jasne kolory jak na przykład beże czy jasne brązy, a ogólnie można powiedzieć, że najlepiej sprawdzają się kolory ziemi. Maja one działanie uspakajające i odprężające, a dodatkowo są to odcienie dość neutralne, dzięki czemu każda osoba bez względu na temperament w pomieszczeniu utrzymanym w takiej tonacji będą się czuć komfortowo.

Psycholog w gabinecie

Jakie meble wybrać do gabinetu psychologicznego?

Jeśli chodzi natomiast o meble, to ich wygląd także powinien być dość neutralny, ale jeśli są to meble przeznaczone dla pacjentów, to przede wszystkim powinny być one wygodne. Pamiętajmy, że wszystko co się znajduje w gabinecie, powinno sprzyjać odprężeniu się pacjenta, a jakby nie było to meble takie jak leżanka czy fotel maja na to bardzo duży wpływ. Ponadto dość istotnym elementem gabinetu psychologicznego jest oświetlenie. Ważnym jest by gabinet był jasny, ale nie może być tak by światło było rażące, a co za ty idzie dekoncentrujące i drażniące.

Osoba z depresją

Problemy z którymi spotykamy się w gabinecie psychologicznym – leczenie depresji, leki

Jeszcze do niedawana psycholog, a jeszcze bardzie wizyta w gabinecie psychologicznym była pewnego rodzaju tabu, co za tym idzie wizyta w takim gabinecie była czymś źle widzianym, a co za tym idzie bardzo wiele osób nie decydowało się na taka wizytę. Na szczęście na przestrzeni ostatnich lat sytuacja ta się bardzo mocno zmieniła i obecnie pójście do psychologa nie wiąże się z żądnymi konsekwencjami społecznymi. Z czym zatem ludzie w czasach zgłaszają się do psychologa? Można by tu wymienić takie schorzenia jak:

  • depresja
  • lęki
  • fobie
  • natręctwa
  • manie

Problemy te bywają bardzo poważne lub też mogą takie być, a co za tym idzie konieczna jest pomoc w ich rozwiązaniu. Wizyta w gabinecie psychologicznym może okazać się pomocna nie tylko wtedy, kiedy borykamy się z jednym z wymienionych powyżej schorzeń, ale także gdy mamy innego rodzaju problemy natury emocjonalnej. Warto przede wszystkim uświadomić sobie przede wszystkim to, że psycholog to nie psychiatra a zatem nie udajemy się do niego tylko wówczas, gdy mamy problemy ze zdrowiem psychicznym, bo jest to bardzo mylne wyobrażenie, i tworzy tak naprawdę niesłuszne i nieprawdziwe lęki co często zniechęca ludzi do takiej wizyty, a może ona być bardzo pomocna i korzystna zarówno dla naszego zdrowie fizycznego jak psychicznego.


 

Dokładniejsze informacje na ten temat dostępne są na:

Ad intra – krakowski gabinet psychologiczny zajmujący się leczeniem depresji
Libra Energia – sklep internetowy z taśmami i oprawami sufitowymi led
Psychologia.net.pl – portal poświęcony psychologii


 

Słowem podsumowania

Zapotrzebowanie na usługi psychologów w dzisiejszych czasach jest bardzo duże, i choć część osób nie chce się przyznać do tego, że ma taki i inny problem, to bardzo wiele osób potrzebuje jego pomocy i tak naprawdę nie ma się czemu dziwić patrząc na to jak wyglądają dzisiejszych i na to jak ciężkie jest życie w nich.

Leave a Comment