Ulubione ozdoby do scrapbookingu

Jestem wielką fanką scrapbookingu i prowadzę albumy już od ładnych paru lat. Swoją przygodę ze scrapbookingiem zaczęłam jeszcze w liceum, kiedy nie był on jeszcze zbyt popularny w Polsce. Z tego powodu też ciężej było z dostępnością materiałów do ozdabiania albumów czy też zeszytów, a więc trzeba było naprawdę myśleć kreatywnie.

Małymi ozdobami pracuje się najłatwiej i najefektowniej

małe ozdoby do scrapbookinguObecnie nie ma żadnych problemów z tym by zdobyć ładne ozdoby przydatne w różnego rodzaju kreatywnej twórczości, oczywiście również w scrapbookingiem. Generalnie najbardziej lubię kupować małe ozdoby do scrapbookingu i to ich mam właśnie najwięcej. Moim zdaniem małymi ozdobami najłatwiej jest w jakiś sposób ozdobić album i wyglądają one najbardziej estetycznie. Za duże ozdoby według mnie bardzo często przytłaczają to, co się wcześniej stworzyło. Moimi ulubionymi ozdobami są dość płaskie koraliki oraz duże kawałki brokatu, najlepiej takiego holograficznego. Uwielbiam też dodawać do albumu scrapbookingowego suszone płatki kwiatów, które oczywiście sama suszę. Jednym z moich ulubionych dodatków używanych w scrapbookingu są tzw. taśmy washi, które dostępne są w wieku różnych kolorach i wzorach. Te taśmy są naprawdę tanie, bo jedną taśmę dobrej jakości można dostać już za kilka złotych, a przydatne są one w różnych sytuacjach. Moimi ulubionymi taśmami washi są takie z motywami kwiatowymi oraz słodkimi zwierzakami. Taśmy te dostępne są w sklepach internetowych, często dostępne są w zestawach po np. 10 sztuk, które są bardzo opłacalne, a więc polecam szukać takich właśnie okazji.

Bardzo lubię scrapbooking, ponieważ nawet jeżeli nie ma się wielkiego talentu artystycznego to i tak można w ten sposób kreatywnie spędzić czas i poczuć się trochę jak artysta. Scrapbooking bez ozdób właściwie nie istnieje, a więc mam ich w domu naprawdę spore zapasy i jestem pewna, że każda osoba, która się tym zajmuje ma tak samo jak ja.