Terapia w komorze hiperbarycznej

Duże zainteresowanie społeczeństwa tlenoterapią powstało nie bez przyczyny. Okazuje się bowiem, że pandemia, która zawładnęła światem, ostatecznie pokazała nam, jak ważny jest tlen dla naszego życia. Coraz więcej osób zaczęło inwestować w butle z tlenem, a także w zabiegi, które mają na celu dostarczenie coraz większych ilości tlenu do naszego organizmu.

Skuteczna terapia tlenem pod zwiększonym ciśnieniem

hiperbaria warszawa praga południeW ostatnim czasie ogromną popularnością zaczęły cieszyć się zabiegi tlenoterapii w komorach hiperbarycznych. Zabieg ten polega na dostarczeniu do naszego organizmu tlenu pod zwiększonym ciśnieniem, które zazwyczaj wynosi około trzech atmosfer. Cały zabieg trwa około pół godziny, jednak dokładne parametry ustala lekarz na podstawie indywidualnej oceny stanu pacjenta, a także przeprowadzonego z nim wywiadu. Jeśli chodzi o usługę, jaką jest hiperbaria Warszawa Praga południe jest miejscem, w którym zabieg wykonamy w najnowocześniejszej komorze hiperbarycznej. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem maski, co skutkuje jeszcze efektywniejszym dostarczaniem tlenu do naszych płuc, a następnie do naszego krwioobiegu, niż w przypadku standardowego oddychania. Warto zaznaczyć, kiedy taki zabieg może okazać się dla nas dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim stosowany jest on u osób, które przeszły zakażenie koronawirusem i mają obniżoną saturację. Również korzystają z niego osoby po zatruciu czadem, czy też z anemią. Świetne efekty uzyskuje się również u osób, które borykają się z cukrzycą i otyłością.

Najnowsze badania pokazują, że tlenoterapia pod zwiększonym ciśnieniem daje bardzo dobre efekty przy zwalczaniu migrenowych bóli głowy, a także przy trudno gojących się ranach. Jeśli chodzi o cenę to nie jest ona tak wysoka, jak mogłoby się nam wydawać. Dla wielu osób dobrą informacją jest fakt, że część zabiegów może być refundowana, dzięki czemu koszt terapii ulega zmniejszeniu.