Szycie poduszek do nowego domu

Od jakiegoś czasu jestem na zwolnieniu w powodu problemów w ciąży i powiem szczerze, że zaczynam się już bardzo nudzić. Wychodzić za bardzo mi nie można, powinnam prowadzić raczej spokojny tryb życia. Jestem osobą, która lubi jak coś się dzieje, a obecnie z powodu ciąży i pandemii muszę siedzieć spokojnie w domu.

Wykrój poduszek do salonu

wykrój poduszkiJesteśmy obecnie w trakcie budowy domu i postanowiłam, że ten czas, który muszę przeznaczyć na siedzenie w domu wykorzystam jakoś pożytecznie. Kiedyś bardzo lubiłam szyć, ale kariera zawodowa zajmuje mi dużo czasu i musiałam zrezygnować ze swojego hobby. Postanowiłam uszyć poduszki do naszego salonu. Mam na strychu jeszcze trochę starych materiałów, które świetnie się do tego celu nadają. Jedynym problemem jest wykrój na poduszki. Nie posiadam takiego, ponieważ nigdy nie potrzebowałam ich szyć. Wiem, że niby jest to proste, taki tam sobie prostokąt, ale musi być przecież jeszcze miejsce na wszycie suwaka. Zakupiłam, więc na jednej ze stron wykrój, który ma przyjść do mnie pocztą. Gratis dostałam jeszcze wykrój na okrągły obrus na stół. Uważam, że fajnie jest dostawać takie gratisy. Tak jak mówiłam wykrój poduszki jest bardzo prosty, ale kiedy się chce jeszcze dodatkowo umieścić w nim ekspres to potrzeba naddać troszkę materiału. Chcę, żeby poduszki miały idealny wymiar 90×90, czyli kwadrat. Jakbym nie miała dodatkowego zapasu na ekspres to zamiast kwadratowej poduszki wyszedłby mi niewymiarowy prostokąt. To dlatego potrzebny był mi wykrój.

Materiał na poduszki już jest wykrojony. Jutro biorę się za szycie. Mam nadzieję, że jeszcze pamiętam jak to się robię. Najgorsze będzie wszycie ekspresu, ale jakoś dam sobie radę. Jak mi się spodoba to naszyje tych poduszek dla całej rodziny i znajomych.