Szkolenia zawodowe z mikropigmentacji

Szkolenia zawodowe dla kosmetyczek, które podnoszą kwalifikacje, a także wpływają na poznawanie najnowszych trendów i sposobów przeprowadzania zabiegów sprawiają, że osoba wykonująca ten zawód może czuć się bezpiecznie na rynku pracy. Im większe doświadczenie, umiejętności oraz znajomość nowoczesnych stylów w makijażu i opiece nad cerą, tym większa gwarancja, że trafi do nas duża liczba klientów.

Makijaż permanentny 3d – kurs zawodowy na czasie

kurs makijażu permanentnego 3dMakijaż permanentny z roku na rok zdobywa coraz szersze grono zwolenniczek i zwolenników. Obecnie standardowy makijaż 2d jest bardzo popularny i dość powszechny, dlatego dużą uwagę zaczyna przyciągać makijaż permanentny 3d. W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem kolejne gabinety kosmetyczne wprowadzają go do swojej oferty, a wiele osób, działających w branży kosmetycznej decyduje się na kurs makijażu permanentnego 3d. Tego typu szkolenie zawodowe znacząco podnosi kompetencje kosmetyczek i umożliwia poszerzenie grona klientów. Kurs makijażu permanentnego 3d obejmuje naukę o budowie anatomicznej skóry oraz twarzy, zasady higieny i aseptyki, stosowanie znieczulenia, a także dobór kolorystyki makijażu do rodzaju urody, rodzaje pigmentów i urządzeń, wykorzystywanych w czasie zabiegów mikropigmentacji, oraz procedury zabiegowe. W aspekcie makijażu permanentnego kosmetyczka musi zostać bardzo dokładnie przygotowana, ponieważ stanowi on ingerencję w ciało i wiąże się z trwałymi efektami.

Na kursie makijażu permanentnego 3d poznamy również przeciwwskazania do przeprowadzania tego typu zabiegów, jak również negatywne skutki uboczne. Szkolenia z trwałego wizażu wiążą się z bardzo dużą liczbą godzin zajęć praktycznych, które pozwolą doprowadzić do perfekcji kształt brwi, ust oraz kresek na górnych i dolnych powiekach.