Szklane wykończenie łazienki – aranżacje nowoczesnych wnętrz

Pomieszczeniem które według wielu powinno być najczystszym miejscem w całym domu jest łazienka. Miejsce porannej higieny całej rodziny ,w którym przede wszystkim kobiety potrafią spędzać długie godziny dokonując różnych zabiegów pielęgnacyjnych. Łazienka jako równie istotna co kuchnia czy pokoje potrzebuje właściwego wyposażenia które zgoła różni się od tego znajdującego się w innych pomieszczeniach.

bathroom-437210_640Akcesoria łazienkowe stanowią bardzo obszerny obszar oferowanego asortymentu a wybór jest ogromny. Nawet podstawowe komplety łazienkowe składające się z małych elementów mogą skutecznie poprawić wystrój naszej łazienki. Podobnie jak w przypadku urządzania wnętrz domów ,w trakcie remontowania czy modyfikacji łazienki nic nie stoi na przeszkodzie by dokonać tego dokładnie według naszego zamysłu. Różnorodność materiałów wykończeniowych nadających się do łazienki jest naprawdę wielka i zadowoli nawet najwybredniejsze osoby. Za przykład mogą posłużyć kafelki ceramiczne ,gresowe ,glazura ,terakota a nawet szkło które staje się coraz bardziej popularnym elementem nowoczesnego wystroju łazienek.

Nowoczesny wystrój łazienki.

Urządzanie łazienki od nowa z racji ogromu możliwości może przyprawić o zawrót głowy. Co zrobić by się w tym wszystkim nie pogubić? Jedną z pierwszych rzeczy które należy zrobić to pomyśleć na temat właściwego rozmieszczenia każdego elementu jaki łazienka ma zawierać. Częstym problemem w przypadku łazienek jest fakt ,że znajdują się one w niezbyt przestronnych pomieszczeniach. Dlatego szczególny nacisk powinno się położyć na właściwe rozplanowanie dostępnej przestrzeni. W przypadku jeżeli samodzielne zaplanowanie wszystkiego okaże się zbyt problemowe istnieje możliwość zlecenia projektu fachowcowi. Architekt może wykonać dla nas projekt koncepcyjny lub funkcjonalny który zawiera szczegóły odnoście rozmieszczenia mebli , armatury sanitarnej oraz reszty elementów. Gdy mamy już gotowy projekt lub zamysł możemy przystąpić do właściwego urządzania swojej łazienki.

bath-426383_640Oprócz podstawowych rzeczy takich jak

  • deski wc ,
  • wanny ,
  • natryski

należy też pamiętać by zakupić wszelkie akcesoria łazienkowe. Piękne lustro ,dozownik na mydło czy gustowna szafka pod umywalką nadadzą łazience charakter i niepowtarzalny klimat. Coraz większą popularnością w wystroju łazienek cieszą się elementy wykonane ze szkła które dają łazience nowoczesny wygląd.

 

bathroom-389262_640Łazienka ze szkła i nie tylko

Szkło dzięki swoim właściwościom wodoodpornym doskonale sprawdza się w łazience. Stanowi również element wysoce dekoracyjny dlatego przyciąga coraz więcej zainteresowanych .Jest wytrzymałe i znajduje zastosowanie w produkcji coraz większej ilości elementów stanowiących wyposażenie łazienki. Doskonale nadaje się na kabinę prysznicową, jako okładzina na ściany ,regały czy nawet na elementy mebli. Dla pragnących ożywić swoją łazienkę większą ilością kolorów istnieje możliwość nadrukowania grafiki na szkle których jest setki. Jednak wyroby ze szkła dzięki swojej wytrzymałości oraz walorom dekoracyjnym znalazły dużo szersze zastosowanie. Spacerując po ulicy pośród nowych bloków możemy natknąć się nowoczesne i gustowne szklane balustrady które nierzadko zaczęły wypierać klasyczne konstrukcje. Ze szkła hartowanego wykonywane są również drzwi a nawet schody. Rozwiązania te są jak najbardziej bezpieczne a w skrajnym przypadku stłuczenia szkło hartowane rozbija się na setki drobnych kawałków które nie są ostre i nie stanowią zagrożenia.

 


 

bathtub-297533_640Co więcej:

 


 

 

bathroom-158728_640Zabudowy szklane

Bardzo ciekawą opcją również wydają się być zabudowy szklane. W przypadku posiadania np. biura zamiast budować nowe ,dodatkowe pomieszczenie można je stworzyć całkowicie ze szkła. Ściany wykonane ze szkła są dźwiękoszczelne. Możliwe jest nawet wykonanie opcji w której występuje pełna widoczność od wewnątrz a z zewnątrz widać tylko lustrzane odbicie. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie kontaktu wzrokowego nie tracąc przy tym swojej intymności. Z zewnątrz budynków montuje się również daszki szklane dla ochrony przed deszczem.

 

Leave a Comment