Szafa wnękowa czy gotowa – co lepsze?

Dobra, duża szafa jest potrzebna w każdym mieszkaniu. Miejsce takiej szafy może być wszędzie, nawet w salonie. Wszystko zależy od tego do czego ta szafa będzie wykorzystywana i jak duża ma ona być. W sklepach można kupić gotowe szafy, które nie wymagają żadnego skomplikowanego montażu. Jednakże coraz popularniejsze stają się szafy robione na wymiar.

Szafę na wymiar można dowolnie zaprojektować

szafy wnękowe na wymiarCiężko jest jednoznacznie powiedzieć czy lepsza jest szafa wnękowa robiona na wymiar, czy może jednak zwykła gotowa szafa. Generalnie, szafy wnękowe na wymiar są na pewno droższe w porównaniu z typowymi szafami, które od razu można kupić w sklepie. Szafy wnękowe świetnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach, ponieważ można idealnie dopasować się do chociażby wysokości ściany, nawet jeżeli mieszka się na poddaszu i szafa musi mieć specyficzny kształt. Dzięki temu maksymalnie wykorzystuje się miejsce dostępne w mieszkaniu. Szafy na wymiar dopasowane są też do głębokości, chociażby wnęki ale też oczywiście szerokości. Wielką zaletą szaf na wymiar jest też to, że można je dowolnie projektować nie tylko jeżeli chodzi o to jak prezentują się na zewnątrz i jaki mają dizajn, ale też mamy wpływ na to jak wyglądają one w środku. Jest to niezwykłe komfortowe, ponieważ dzięki temu łatwiej jest dopasować szafę do naszych oczekiwań. Przykładowo, w szafkach przeznaczonych na ubrania, można np. też zamontować półki na buty, które są trochę pochylone.

To, na jaką szafę się zdecydujemy powinno zależeć od naszego budżetu i potrzeb. Jeżeli nie potrzebujemy dużej szafki i chcemy by zajmowała ona niezbyt dużo miejsca to wtedy zdecydowanie lepiej jest kupić szafę zwykłą. Jednak jeżeli chcemy kupić np. meblościankę składającą się z wielu elementów, po to by przechowywać w niej różne rzeczy to lepiej już zainwestować w szafę wnękową na zamówienie.