Świeczki sojowe z drewnianym knotem

W tym roku na urodziny dostałam zestaw do własnoręcznego wyrobu świec sojowych. Jestem zwolenniczką ekologicznych rozwiązań i wiele przedmiotów domowego użytku wykonuje sama. Mam z tego wiele satysfakcji i zadowolenia.

Ekologiczne świece z drewnianymi knotami

drewniane knoty do świecPrezent jaki otrzymałam od znajomych był bardzo wyjątkowy. Moi przyjaciele bardzo dobrze mnie znają i wiedzą jak bardzo cenie sobie nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Podążam za wszelkimi ekologicznymi trendami i z zaciekawieniem śledzę kilka blogów o tematyce ekologicznej. Bardzo lubię rozwiązania które na naszym polskim rynku są mało znane. Ale to co przygotowali dla mnie znajomi było dla mnie całkowitą nowością. Dostałam zestaw do samodzielnego wykonania ekologicznych świec sojowych, które posiadają drewniane knoty. Jak dotąd znałam jedynie knoty bawełniane i to ich używałam podczas wykonywania świec. Wyjątkowe drewniane knoty do świec zostały wymyślone i opatentowane w Stanach Zjednoczonych. Ich zwolennicy uważają że knoty te pozwalają wytapiać wosk który osadza się na ściankach świecy, przez co świeca wytapia się praktycznie w stu procentach. Wielu też mówi o kojącym i relaksującym dźwięku jaki wydaje świeca z drewnianym knotem, przypomina on dźwięk palonego drewna w kominku. Przy świecach zapachowych z drewnianym knotem aromat rozprzestrzenia się po pomieszczeniu znacznie szybciej i jest bardziej intensywny. Najważniejszym argumentem jest jednak ekologiczność takiego knota który spala się w pełni i nie zanieczyszcza środowiska tak jak knot bawełniany. Świeca sojowa z drewnianym knotem wygląda bardzo nowocześnie i jest ciekawą ozdobą naszego wnętrza.

Od czasu gdy otrzymałam zestaw do wykonywania świec z drewnianym knotem, tylko takie świeczki mam w swoim mieszkaniu. Są bardzo ekologiczne, a przy tym modne. Nadają się dla każdego kto lubi innowacyjne rozwiązania i niebanalne praktyczne ozdoby.