ogród

Stylowe altanki ogrodowe

Altanki ogrodowe, które popularnie znajdziemy na rynku, charakteryzują się dość zróżnicowanym wykonaniem. Projektowane są z uwzględnieniem różnych stylów, co najczęściej pokazywane jest poprzez włączenie do ich wyglądu ciekawych elementów, np. w konstrukcji dachu. Dach altany może charakteryzować się całkowicie różnorodnymi stylizacjami.

Ogrodowe altanki ze strzechą

ogródJednym z rozwiązań, które często wykorzystywane jest w przypadku altanek ogrodowych, jest zaprojektowanie na dachu odpowiedniej strzechy. Co ciekawe, drewniane altanki ogrodowe ze strzechą, mogą również być dodatkowo zróżnicowane pod względem wyglądu. Wystarczy bowiem wykonanie strzechy z wykorzystaniem innego materiału, by nadać altance zupełnie innego wyglądu. Z tego względu bardzo często altanki ze strzechą stawiane są nie tylko w przestrzeniach o staropolskim klimacie, ale również tam, gdzie panuje styl o nieco bardziej hawajskim charakterze. W pierwszym przypadku strzecha wykonywana jest najczęściej ze słomy i innych jasnych materiałów. W drugim przypadku, jest ona realizowana przy wykorzystaniu brązowych witek drewnianych. Oba typy strzech doskonale spełniają swoją funkcjonalność, chroniąc osoby, które znajdują się wewnątrz altanki przed różnorodnymi opadami atmosferycznymi lub też przed silnym słońcem. Prezentują się one jednak zupełnie inaczej i w inny sposób realizowane jest wzmocnienie ich konstrukcji.

Altanki ogrodowe ze strzechą dostępne są w wielu różnych sklepach, które specjalizują się w sprzedaży różnego typu wyposażenia ogrodowego, również drewnianych konstrukcji ogrodowych. Możemy zamówić ich wykonanie w naszym ogrodzie, uwzględniając konkretną wielkość, a także kształt, jakim altanka ma się charakteryzować ze względu na swoją funkcjonalność.