architektoniczne modele domow

Stwórz swój własny model domu i zaprojektuj wnętrza

Wnętrza w domu są bardzo ważne. To one wpływają na charakter domu, jak i na to, że chce się do niego wracać po pracy i spędzać w nim czas. Dlatego projekt wnętrza powinien być wyjątkowy, jeśli się na tym nie znamy, to możemy zlecić ta powinność fachowcom.

Modele domów i całego wnętrza

model domu jednorodzinnegoChcąc mieć wyjątkowy dom można skorzystać z usług architekta. Zaprojektuje on nam wygląd zewnętrzny domu, jak i może także zaprojektować wnętrza. W tym calu powstaje najczęściej projekt domu, oczywiście na papierze, ale także jeśli chcemy zobaczyć wizualizację domu, to taki architekt może wykonać modele domów, ale i makiety architektoniczne, które będą przedstawiały wnętrza. Makiety architektoniczne wykonuje się w odpowiedniej skali, tak, aby wszystko był jak najlepiej zaprezentowane. Dawniej, do stworzenia makiety architektonicznej korzystano z cięcia laserowego, lub gdy chciano uzyskać powtarzalność z odlewów. Jednak obecnie bardzo ułatwia sprawę drukarka 3D. Wystarczy wprowadzić w komputerze jak dany element ma wyglądać i po chwili będziemy mieli już gotowy element. Może on mieć dowolny kolor oraz zależnie także może być wykonany z rożnych materiałów. Jednak najczęściej jest to tworzywo sztuczne, które po prostu jest najtańsze.

Pasujące lampy w stylu prowansalskim i lustra dekoracyjne

lustro dekoracyjne w domuLampa to także bardzo ważny przedmiot w każdym domu. Można dzięki niej zrobić nastrój w dom, albo tez uzyskać więcej świtała. Lampy mogą być w rożnych stylach, zależnie od tego jak urządzone mamy pomieszczenie, w którym się znajdują. Przykładowo lampy w stylu prowansalskim nawiązują do domów wiejskich z Francji, a dokładniej z Prowansji. Lampy w tym stylu mają nawiązywać do słonecznej krainy. Dlatego jeśli chcemy, aby nasze wnętrze było przytulane, to takie lampy w stylu prowansalskim są na pewno dobrym wyborem. Lampy takie maja najczęściej jasne odcienie, takie jak:

  • biel
  • błękit
  • oliwkowa zieleń
  • lilia

Lampy w tym stylu także mogą być łączone z drewnem, które specjalnie się postarza. Jednak lampy te nie mogą przytłaczać wnętrza, gdyż muszą one być proste oraz delikatne z tonowanymi dodatkami. Lustra w domu są bardzo ważnym elementem, nikt chyba sobie nie wyobraża porannej toalety bez tego przedmiotu, bo jak tu wykonać perfekcyjny makijaż lub tez dokładnie się ogolić? Jednak lustra to nie tylko praktyczny przedmiot, ale także dekoracyjny. Lustra dekoracyjne można wieszać w salonach czy sypialni. Bardzo często wykorzystuje się je do powiększania optycznego pomieszczeń. Według feng shui lustro powinno znajdować się w jadalni i dobijać blat stołu, wtedy zawsze w takim domu będzie panował dostatek. Jednak według tychże zasad lustra nie można wieszać naprzeciwko drzwi, wtedy szczęście z domu będzie uciekało.

Żaluzje, czyli co na okna?

żaluzje okienne w domuProjektując dom nie można zapominać o praktycznych dekoracjach, są nimi przykładowo żaluzje, które nie tylko ozdobią wnętrze, ale także mogą wprowadzić nastrój oraz przyciemnią pomieszczenie. W Szczecinie w jednym ze sklepów można kupić kilka rodzai zasłon okna, tak jak na przykład:

  • rolety rzymskie
  • rolety dzień i noc
  • rolety dachowe
  • żaluzje drewniane
  • rolety plisowane

Jeśli chodzi o rolety rzymskie, to są one bardzo dekoracyjne i podczas zwijania tworzą charakterystyczne zwinięcie. Rolety dzień i noc pasują do nowoczesnych wnętrz, mogą one przyciemnić wnętrze, ale całkowicie nie zasłonią wpadającego światła. Rolety dachowe są idealne dla okien na poddaszach. Żaluzje drewniane natomiast są dobrym pomysłem do klasycznych i tradycyjnych wnętrz. Takie żaluzje to na pewno świetny akcent dekoracyjny. Rolety plisowane maja jedną główną zalet w porównaniu do innych rolet czy żaluzji, a mianowicie można je opuszczać oraz rozwijać od dwóch stron.


Więcej na ten temat na:


Podsumowanie

Projektowanie wnętrz nie należy do najłatwiejszych. Dlatego jeśli się na tym nie znamy, to warto powierzyć tą czynność fachowcowi – projektantowi. On wykona odpowiedni projekt i zadba aby w naszych wnętrzach panował nasz ulubiony styl.