Sprzedaż artykułów dziecięcych b2b – czy to się opłaca?

Coraz częściej przyzwyczajamy się do tego, że aby zrobić zakupy, nie musimy wcale wychodzić z domu. Wiele transakcji możemy po prosto zawrzeć przez Internet. Cały proces jest niezwykle prosty i obejmuje wszystkie związane z zakupem czynności. Bez wychodzenia z domu możemy wybrać interesujący nas przedmiot – praktycznie każdy – wpisując odpowiednią frazę.

 

basket-156835_640Zakupy przez internet

Na monitorze ukazuje się co najmniej kilka lub kilkanaście stron internetowych, na których widnieją propozycje produktów. Dodajmy, pięknie wyeksponowanych, dokładnie opisanych, sfotografowanych w różnych ujęciach. Teraz tak naprawdę zaczynamy proces wybierania wyrobu. Jest to o tyle ważne, że możemy poświęcić na to tyle czasu, ile tylko chcemy. Plus największy takiej sprzedaży polega na tym, że nikt nie okazuje nam zniecierpliwienia, nie musimy spieszyć się, możemy – jeżeli tylko mamy na to czas i ochotę – przejrzeć nawet wszystkie strony.

 

bargain-456004_640A jest w czym wybierać.

Kiedy już podejmiemy decyzję, zgłaszamy chęć zakupienia towaru i za pomocą konta bankowego lub innego rodzaju usługi przekazujemy pieniądze. Mamy wtedy pewność, że w momencie, kiedy pieniądze wpłyną na konto sprzedającego, towar zostanie wysłany.

 

smartphone-431230_640W jaki sposób?

O tym też sami decydujemy. Spośród podanych przez sprzedającego propozycji (list ekonomiczny, przesyłka kurierska, odbiór osobisty, list polecony itp.) wybieramy tę drogę, która nam najbardziej odpowiada. Nie ulega wątpliwości, że sprzedaż b2b jest opłacalna, ponieważ za pomocą Internetu są przeprowadzane dziennie tysiące transakcji. To, że nie widzimy znajdującej się po drugiej stronie monitora osoby, nie oznacza wcale, że nie mamy z nią kontaktu. Przeciwnie. Jest on jeszcze łatwiejszy, ponieważ możemy zadzwonić albo napisać do niej maila.

Taka kompleksowa obsługa klienta sprawia, że jest on zadowolony. Gdyśmy na przykład chcieli kupić przez Internet pościele dla niemowląt, zobaczymy po prostu cudeńka. Pościele są bajecznie kolorowe, a ich producenci zadbali o to, żeby były wykonane z najlepszych gatunkowo materiałów i business-to-business kwitnie, zataczając coraz szersze kręgi. Nie trzeba przy tym stać w kolejkach, szukać miejsca parkingowego, spieszyć się, bo zaraz sklep zostanie zamknięty. Nic z tych obaw nas nie dotyczy. Do Internetu mamy dostęp o każdej porze, więc nawet późnym wieczorem czy w nocy możemy zrobić zakupy.

To daje zadowolenie i satysfakcję. Raz przeprowadzona dobrze transakcja sprawia, że gdy szukamy innej rzeczy, najpierw sprawdzamy, czy oferuje ją sprzedający, u którego już wcześniej coś kupiliśmy jak chociażby pościel czy łóżeczko drewniane.

 


 

shopping-cart-371979_640Więcej na temat sprzedaży internetowej:

 


 

Jeszcze raz podkreślmy.

Taki sposób robienia zakupów to stuprocentowy komfort i wygoda. Nie dosyć, że pozostajemy w ciepłym zaciszu domowym, to jeszcze oferty sklepów internetowych są o wiele ciekawsze niż sklepów stacjonarnych. Mamy bowiem do wyboru wszystkie rozmiary pościeli, sprzedający oferują bogactwo wzorów i kolorów i co ciekawsze możemy podpytać dziecko, co mu się najbardziej podoba. Na wielu pościelach są nadrukowane motywy pochodzące z bajek i pociecha może sobie wybrać pościel z postaciami ukochanych księżniczek. Dla chłopców oczywiście też są odpowiednie propozycje chociażby z ulubionymi samochodami. Warto zaznaczyć, że sprzedaż b2b to innowacyjne rozwiązanie dla wielu osób, które nie znoszą chodzenia po sklepach. Między bajki można włożyć mit, że ostatnie spostrzeżenie dotyczy wyłącznie mężczyzn. Nieprawda.

euro-427533_640Kobiety także wolą robić zakupy za pomocą Internetu.

  • Szybko,
  • sprawnie,
  • wygodnie,
  • komfortowo,
  • bezpiecznie,

a co za tym idzie z dużą dozą zadowolenia i satysfakcji, gdy kupimy coś wyjątkowo pięknego.

Leave a Comment