soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe czy okulary korekcyjne?

Wady wzroku są niestety bardzo popularne. Najbardziej znane to oczywiście dalekowzroczność i krótkowzroczność. Wiele osób nosi okulary na stałe, czy też do czytania czy do pracy. Są oczywiście też inne wady, na przykład astygmatyzm, które również można korygować okularami. Jednak czy okulary korekcyjne to jedyna opcja? Z pewnością coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć soczewki kontaktowe.

Soczewki kontaktowe – dobry pomysł?

soczewki kontaktowePorównajmy zatem te dwa rozwiązania i zastanówmy się, które są bardziej korzystne. Okulista raczej nam w tej kwestii nie doradzi, ponieważ jest to związane z naszymi preferencjami. Optyk poda nam jedynie jak mocne soczewki czy okulary powinniśmy nosić, a nie to w czym będziemy czuli się lepiej. Gabinet okulistyczny w Krakowie z pewnością powinien mieć szeroki wybór produktów w tego zakresu. Znajdziemy tam oprawy okularowe w różnym kształcie i kolorze. Dzięki temu możemy je łatwo dopasować do kształtu naszej twarzy i do naszych upodobań. Obecnie okulary korekcyjne mogą być bardzo estetyczne, więc nie musimy się martwić o wygląd. Jednak nie każdemu się podoba to, że okulary widać z daleka. Kolorowe soczewki kontaktowe w krakowie są niewidoczne nawet przy bliskim kontakcie. Okulistyka poszła do przodu i soczewki są tak cienkie jak kartka papieru i ,,wtapiają” się w oko, dzięki czemu są niewidzialne. Soczewki nadają się idealnie dla osób aktywnych. Nie spadną nam w trakcie biegania, nie mamy problemu z widzeniem na basenie. To wielka zaleta. Jeśli badanie wzroku wykaże, że nie musimy nosić okularów ani soczewek na stałe, bo nasza wada nie jest duża to lepsze będą dla nas okulary korekcyjne. Możemy je zakładać tylko jak zajdzie potrzeba, czyli w trakcie pracy czy nauki. Skoro na co dzień nie są nam potrzebne, to nie warto ich nosić, skoro takie jest wskazanie lekarskie. Do okularów na pewno trzeba się przystosować, niektórym przeszkadza, ze coś leży na ich nosie. Niektórym przeszkadzają nawet okulary przeciwsłoneczne, mimo iż wiedzą, że w lecie się bez nich nie obędziemy. Jednak nie da się tego porównać z noszeniem soczewek, czyli czegoś o przylega do naszej gałki ocznej. Nawet nawilżane, cienkie soczewki jednorazowe mogą być dla niektórych niekomfortowe w noszeniu. Można co najwyżej stosować dodatkowo krople do oczu, co poprawia nieco sytuację.

Podsumowując, soczewki są lepszą opcją dla osób aktywnych i dla tych, którzy nie chcą by ich wada wzroku była widoczna. Okulary korekcyjne są lepsze dla osób o małej wadzie wzroku, czy takich dla których zakładanie i noszenie soczewek jest kłopotliwe.