Sekret kurczaka tkwi w przyprawie

W dzisiejszych czasach utrzymywanie szczupłej sylwetki i dobrego samopoczucia nie jest proste. Zewsząd kuszą nas reklamy słodyczy, słonych przekąsek czy dań typu fast food. Po całym dniu wytężonej pracy chętnie po nie sięgamy w ramach „nagrody”. Pamiętajmy jednak, że zdrowa dieta to klucz do dobrego samopoczucia.

Jak przygotować pysznego kurczaka?

przyprawa do kurczakaMając dookoła siebie tyle pokus, trudno nam jest trzymać dietę, którą sobie narzuciliśmy. Mowa tu nie tyle o jadłospisach mających pomóc nam zgubić kilka kilo, ale o takich, które dostarczają naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Nie możemy zapominać o owocach, warzywach czy dobrej jakości mięsie. Wielu dietetyków poleca chude mięso drobiowe jako najzdrowsze i najsmaczniejsze. Jeśli lubimy mięso z kurczaka, zapewne często przygotowujemy je na obiad czy podwieczorek. W nasze kuchni powinna znajdować się przyprawa do kurczaka – wyjątkowa mieszanka różnych składników, które podkreślają smak mięsa i wydobywają  z niego to, co najlepsze. Przyprawy używamy zazwyczaj przed przystąpieniem do obróbki termicznej – mięso należy doprawić i zostawić na jakiś czas pod przykryciem. Wówczas składniki mają szansę się połączyć, a kurczak stanie się bardziej wyrazisty. Tak doprawione mięso możemy usmażyć, upiec czy też zgrillować – w zależności od naszych preferencji. Z pewnością uzyskamy wspaniałe efekty w postaci pysznego dania, które zachwyci naszych domowników i gości.

Każdy doświadczony pasjonat gotowania wie, że mięso należy dobrze doprawić przed jego przygotowaniem i podaniem na stół. Jeśli w planach na obiad mamy kurczaka, dobrze jest użyć specjalnej przyprawy do tego właśnie mięsa. Dzięki temu stanie się ono bardziej soczyste i wyraziste, a my sami będziemy mogli delektować się wyjątkowym smakiem.

Dodatkowe informacje znajdziesz na: http://kociolek-smakow.pl