Samochód ciężarowy i dźwig potrzebne do montażu szamba

Mieszkańcy miejscowości, w których nie ma dostępu do kanalizacji, bardzo często decydują się na montaż szamba betonowego. Sprzedażą betonowych zbiorników na nieczystości oraz ich instalacją zajmuje się wiele firm na terenie Polski.

Miejsce parkingowe lub podjazd nad szambem betonowym

szamba betonowe mazowieckieCeny są zazwyczaj do siebie zbliżone i w porównaniu w budową przydomowej oczyszczalni ścieków są niskie. Zaletą stosowania zbiorników betonowych jest to, że są one znacznie bardziej wytrzymałe niż szamba plastikowe. Okazuje się, że nad zbiornikiem betonowym można spokojnie stworzyć miejsce parkingowe czy podjazd do garażu. W przypadku szamb plastikowych jest to niemożliwe, bo mogłoby dojść do uszkodzenia zbiornika. Jednak trzeba pamiętać o tym, że szamba betonowe montuje się głównie na posesjach, na które mogą wjechać samochód ciężarowy oraz dźwig. Jeśli posesja jest niewielka, lepszym rozwiązaniem będzie szambo plastikowe, którego montaż jest po prostu łatwiejszy. Takie szamba betonowe mazowieckie to szamba o znacznie niższej cenie niż zbiorniki plastikowe. Wiadomo, że cena uzależniona jest w dużej mierze od tego, jaką pojemność będzie miał betonowy zbiornik. Zazwyczaj montuje się zbiorniki o pojemności około 10m3. Za taki zbiornik trzeba zapłacić od 2,5 do 4 tysięcy złotych. Cena ta zawiera także transport zbiornika oraz jego profesjonalny montaż. Nie jest to więc duży wydatek. Jak już zostało to wcześniej wspomniane, zbiorniki betonowe mają dużą masę.

Zbiornik o pojemności 8m3 waży mniej więcej 4 tony. To naprawdę bardzo dużo, dlatego taki zbiornik transportowany jest samochodem ciężarowym, a umieszcza się go w gruncie przy pomocy dźwigu. Jeśli dojazd na posesję jest łatwy, to nie ma z tym zazwyczaj żadnego problemu. Dla porównania: zbiornik plastikowy o pojemności 8m3 waży około 190 kilogramów.