Sam naprawiam swój ciągnik

Rolnictwem zajmuje się od wielu lat i jest to moja wielka pasja, bo nie robię tego ani zarobkowo ani zawodowo. Mam ciągnik, do którego w razie konieczności podczepiam odpowiednie maszyny. W zasadzie to uprawiam jedynie ziemniaki i kukurydzę, więc nie mogę powiedzieć, żeby to było jakieś bardzo zaawansowane rolnictwo. Ale mam też ciągnik, który naprawiam samodzielnie.

Ostatnio kupowałem filtry powietrza przez internet

najlepszy filtr powietrza do ciągnikaWielu osobom wydaje się, że rolnicy żyją na polach w swoim świecie i z daleka od cywilizacji. To dzisiaj bardzo mylny stereotyp, który nie ma nic wspólnego z prawdą. Dzisiaj większość rolników to prawdziwi biznesmeni, którzy korzystają z najnowocześniejszych zdobyczy technologicznych. I to nawet nie chodzi o smartfony i laptopy. Rolnicy używają dzisiaj tak nowoczesnych ciągników, że ich obsługa wymaga ogromnego obycia z zaawansowaną elektroniką. Mój ciągnik jest bardzo prosty i ma już prawie trzy dekady, ale te pojazdy się nigdy nie starzeją. Potrafię w swoje maszynie naprawić sobie wszystko samodzielnie, dzięki czemu nie muszę za nic nikomu płacić. Ostatnio zamówiłem przez internet najlepszy filtr powietrza do ciągnika, bo musiałem go w ciągniku wymienić. Kupiłem na wszelki wypadek dwa, żeby jeden mieć jako filtr zapasowy. Wymiana filtra zajęła mi kilka godzin, ale to nic, bo bardzo lubię wykonywać wszelkie naprawy przy moim ciągniku. I najbardziej cieszy mnie to, że sporo na nich oszczędzam.

Może gdybym rolnictwem zajmował się zawodowo to kupiłbym sobie jakiś nowoczesny ciągnik nafaszerowany elektroniką, ale wtedy nie mógłbym go samodzielnie naprawiać tylko musiałbym korzystać z jakiegoś profesjonalnego serwisu. A jeżdżąc wiekowym traktorem nie muszę wydawać ani złotówki na mechaników, bo wszystko potrafię naprawić samodzielnie.