Rozwój poprzez szkolenie menedżerskie

Stałe rozwijanie swoich kompetencji jest tym, co charakteryzuje specjalistyczne spotkania szkoleniowe z kierownictwem. Klienci korporacyjni cechują się dużym zaangażowaniem, dlatego też wiedziałem, że wśród innych menedżerów znajdę bratnią dusze i razem nauczymy się czegoś nowego. Zwłaszcza, że zarządzanie zespołem jest bardzo zróżnicowane ze względu na ludzi, którzy z nami pracują.

Brałem udział w szkoleniu dla menedżerów

efektywne szkolenia dla managerówSzkolenie miało trwać trzy dni, ale wszystko zależało od naszego zaangażowania. Zostało to oznajmione na początku, a naszą nagrodą za zaangażowanie był dodatkowy dzień w pięknym hotelu z basenem. Grupa była stosunkowo niewielka, bo liczyła siedemnaście osób. Efektywne szkolenia dla managerów cieszyły się dużą popularnością w naszej firmie. Pan, który prowadził szkolenie mówił rzetelnie i przeplatał swoje wypowiedzi humorystycznymi wstawkami. Nie ukrywam, że jego styl mówienia bardzo mi się podobał. Musieliśmy brać czynny udział we wszystkich częściach szkolenia. Dlatego też często pracowaliśmy w grupach i pełniliśmy w nich różne role. Podstawą było, czy byliśmy wydajni w różnych rolach, jakie w nich pełniliśmy. Jeśli z jakiegoś powodu nam nie wychodziło, to mieliśmy o tym mówić przed wszystkimi. Okazało się, że znaczna część osób miała problem ze zmianą swojej roli z kierownika na kogoś zupełnie innego. Dlatego też uczyliśmy się o pułapkach naszych stanowisk oraz tego, żeby starać się zrozumieć motywację pracownika.

Muszę przyznać, że dużo ćwiczeń bardzo przypadło mi do gustu. Wiedziałem jakich błędów nie popełniać. Przede wszystkim powinno się wczuć w sytuację konkretnej osoby i zrozumieć to, dlaczego może mieć problemy z wykonaniem swoich zadań. Często wina nie leży po jej stronie. Uważam, że takie szkolenia są kluczowe dla mojego stanowiska.