Remont kuchni – meble, dekoracje i wyposażenie

Zanim zdecydujemy się na odnowę wnętrza naszej kuchni, warto dokładnie przemyśleć, jakie elementy zwiększą jej funkcjonalność. Istotnym aspektem są również dekoracje, które nadają odpowiedni charakter. Pamiętajmy, że remont kuchni wymaga wysokich nakładów finansowych, w wyniku tego – warto zaplanować cały proces, przed podjęciem konkretnych działań.

 

kitchen-416027_1280Meble kuchenne – standardowe czy na wymiar?

W zależności od rozmiarów kuchni oraz chęci zachowania wolnej przestrzeni, możemy wybrać dowolne meble kuchenne w salonie meblowym. W przypadku unikalności i wykorzystania naszego zmysłu artystycznego – istnieje możliwość zamówienia mebli na wymiar, które będą dostosowane wyłącznie do naszych indywidualnych potrzeb i upodobań. W obu przypadkach, istnieje możliwość zabudowania lodówki czy stworzenia wygodnego blatu barowego zamiast tradycyjnego stołu. Wygląd kuchni powinien wiernie odzwierciedlać styl naszego życia. Jeżeli prowadzimy szybkie tempo życia – warto zadbać by obok ekspresu do kawy – znalazło się odpowiednie miejsce na mikrofalówkę.
Kolor szafek kuchennych powinien być dostosowany do naszych osobistych preferencji, najważniejsze jest odpowiednie i funkcjonalne rozmieszczenie szafek oraz szuflad. Istotne jest także posiadanie odpowiedniego miejsca, do ilości naszych zastaw stołowych oraz przyrządów kuchennych, ponieważ to pozwoli na zachowanie porządku i harmonii.
Warto pamiętać, że drzwi szafek oraz szuflady możemy zmienić w dowolnym momencie, przy relatywnie niskim koszcie. Możemy ten zabieg wykonać samodzielnie lub skorzystać z usług stolarza.

 

heat-248231_640Zmień wyposażenie kuchni wraz z jej wyglądem

Podstawowe wyposażenie kuchni, zużywa się wraz z czasem. Doskonałym rozwiązaniem jest wymiana całej kuchni w jednym momencie, zaoszczędzimy przede wszystkim na ewentualnych remontach, a zyskamy – zupełnie nową przestrzeń. Nowy sprzęt elektroniczny jest energooszczędny, co spowoduje spadek naszych okresowych rachunków za energię elektryczną. Nowa lodówka, piecyk i kuchenka indukcyjna – stworzą nasze wnętrze jako nowoczesne oraz sterylne. Podczas wymiany sprzętu kuchennego, warto pamiętać o zmianie okapu kuchennego, który będzie ściśle dopasowany do całej przestrzeni.

 

flame-580342_640Bezpieczeństwo – pamiętaj!

Kuchnia oprócz pięknego wyglądu, powinna być również bezpieczna dla użytkowników. Zanim zaprojektujemy piękne wnętrze, warto zastanowić się nad odpowiednim umiejscowieniem lodówki oraz kuchenki elektrycznej lub gazowej. Grzałki znajdujące się z tyłu wyposażenia kuchennego, należy odpowiednio zabezpieczyć przed uszkodzeniem i przegrzaniem. Podstawą zasadą jest zachowanie co najmniej 10 cm odległości pomiędzy grzałką a ścianą. Dodatkowo, należy pamiętać, że w miejscach, w których będą zlokalizowane grzałki – powinny znajdować się kafelki kuchenne. Brak odpowiedniej amortyzacji może skutkować szybkim przepaleniem się sprzętu kuchennego, a nawet pożarem całego domu. Istnieje również możliwość zabezpieczenia wszystkich przewodów elektrycznych, dzięki temu – nasza kuchnia nabierze niezwykłej klasy i elegancji, a dodatkowo będzie bezpieczna dla małych dzieci.

 

candy-438406_640Dekoracje – szkło czy ceramika?

Odpowiedni wybór elementów dekoracyjnych jest niezwykle istotne. Jednak w świecie, w którym najważniejsza jest funkcjonalność, warto wybrać takie elementy dekoracyjne, które możemy użytkować. Szkło w kuchni powinno posiadać odpowiednią ekspozycję, najlepiej – przeszkloną gablotkę. Wyjątkowe kieliszki do szampana czy wina, stworzą nasze wnętrze jako klasyczne, a delikatna struktura szkła – wysubtelni charakter naszej kuchni. Szkło posiada wysoką wartość użytkową, a jednocześnie piękny wygląd, dlatego jest elementem podstawowym dekoracji oraz wyposażenia.
Aby wnętrze nabrało przytulnego charakteru, możemy posadzić kwiatki w szklanych doniczkach. Ożywi to wnętrze, bez tworzenia zbędnego przepychu. Wygodnym rozwiązaniem jest montaż rolet okiennych, w żywym kolorze. Światło, przechodzące przez roletę – będzie nadawać pomieszczeniu ciepły klimat.

 

Pomysł czy naśladownictwo?

W momencie, gdy nie potrafimy się zdecydować na odpowiedni wybór mebli z powodu braku kreatywnego pomysłu – warto skorzystać z katalogów mebli kuchennych. Podczas przeglądania zdjęć niezwykle wyrafinowanych i gustownych kuchni, możemy szybko zadecydować o odpowiednim wystroju. Warto również, skorzystać z konsultacji z architektem wnętrz lub sprzedawcą w sklepie meblowym. Posiadają oni specjalistyczną wiedzę, która ma bezpośrednie przełożenie na praktykę.

 


 

cutting-board-575367_640Źródła:

 


 

paint-494501_640Hierarchia remontu w kuchni:

  • odnowienie i zabudowa ścian i sufitu
  • malowanie
  • podłoga
  • szafki
  • urządzenia kuchenne
  • dekoracje

 

Leave a Comment