Regularne odrobaczanie pupila

Każdy posiadacz psa powinien wiedzieć, iż pies musi mieć odpowiednio zbilansowaną dietę, dużo aktywności fizycznej, jak również musimy zadbać o pielęgnację jego uszu i pazurów. Innym niezbędnikiem poprawiającym komfort życia naszego czworonoga są regularne wizyty u weterynarza w celu wykonania szczepień oraz odrobaczania.

Odpowiednie odrobaczenie pupila

odrobaczanie psaMusimy wiedzieć, iż pies nie zna zasad higieny. Dlatego drapie się, liże i dokonuje innych niezbyt smacznych dla człowieka rzeczy. W związku z tym musimy zadbać o odrobaczanie psa, jak równie o szczepienie i wykonywanie badań minimum raz do roku. W ten sposób zapewnimy naszemu zwierzakowi maksymalną kontrolę nad jego zdrowiem, a co za tym idzie długie i szczęśliwe życie. Pamiętajmy również, iż szczeniaki przez ich zwiększoną podatność na pasożyty muszą być odrobaczane częściej. Zwykle jest to już w 2-3 tygodniu życia, a później dwa razy w odstępie dwóch tygodni. Potem szczeniaka odrobaczamy co miesiąc. W przypadku dorosłych zwierząt należy je odrobaczać nie rzadziej niż pół roku. Zwykle zależy to od stanu zdrowia naszego stworzenia, a dodatkowo opinii weterynarza. Najlepiej będzie podjąć decyzję wraz z lekarzem weterynarii w jaki sposób odrobaczać naszego pupila. Zadbajmy o to, aby nasz pies był szczęśliwy i mógł prowadzić zdrowe życie. W ten sposób nie tylko on będzie szczęśliwy, ale i my, ponieważ nie będziemy musieli się martwić. 

Zdrowy i szczęśliwy psiak to ten, który jest odpowiednio karmiony, jak również poświęca się mu wystarczającą ilość czasu na wspólną zabawę i spacery. Jeszcze szczęśliwszy pies to ten, o którego zdrowie dbamy za pomocą regularnych wizyt u weterynarza, który zleci szczepienia oraz odrobaczanie naszego pupila, które są niezbędne dla jego zdrowia.