Przydomowa drewniana wiata

Posiadając własny dom i trochę wolnej przestrzeni wokół niego, powinniśmy ten teren sensownie zagospodarować. Jeżeli nasz dom nie jest wyposażony w taras, a przed wejściem do domu nie ma żadnego zadaszenia, to koniecznie trzeba pomyśleć o wiacie, która będzie przedłużeniem domu.

Czy drewniana wiata musi być droga?

wiata z drewnaNa działce, czy w ogrodzie dobrze mieć małą altankę, w której odpoczniemy w upalne dni, albo przyjmiemy gości na grilla. Jest to także zadaszone miejsce do zabawy dla dzieci, które uwielbiają takie budowle. Jeżeli nasz ogród nam na to nie pozwala ze względu na małą przestrzeń, to dobrym rozwiązaniem będzie wiata z drewna. Świetnie się sprawdzi jeżeli mamy balkonowe okna na parterze, bo montując wiatę od zewnętrznej strony, stworzymy miejsce na odpoczynek zaraz po wyjściu z domu. Są to zadaszenia, które się montuje bezpośrednio do elewacji budynku, a dwie, lub cztery belki podpierające wbija do ziemi. Drewniana wiata może mieć przeźroczysty, plastikowy dach, albo wykonany z drewna tak jak reszta konstrukcji. Możemy ją umieścić na całej długości ściany, albo też tylko w małym fragmencie na szerokości okna. Drewno jest bardzo wytrzymałym i trwałym materiałem, dlatego nie musimy się obawiać, że po paru latach użytkowania ulegnie korozji. Aby wydłużyć jej trwałość, wystarczy raz na parę lat, pomalować ją specjalnym impregnatem do drewna, który odświeży konstrukcję i zabezpieczy przed wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych. Cena standardowej wiaty w podstawowej wersji kosztuje około czterysta złotych.

Zastosowanie wiaty jest sprytnym rozwiązaniem, które jest bardzo praktyczne i nie zajmuje dużo miejsca. Kształt i rozmiar możemy dowolnie dopasować, ponieważ na rynku jest ogromny wybór drewnianych wiat. Są to jedne z najtańszych pomysłów na stworzenie zadaszenia.