Projektowanie to sztuka – rozwiązania dla budownictwa, przemysłu i internetu

Nasz świat, w którym żyjemy stanowi jeden wielki projekt. Wszystko wokół nas jest mniej lub bardziej perfekcyjnie zaprojektowane, nawet jak czasami nie mamy pełnej świadomości tego faktu. Projektowanie niewątpliwie jest sztuką, gdyż cały proces zaczyna się od wizji danego przedmiotu, artykułu, czy też elementu. Pomysł staje się iskrą, która prowadzi do rozniecenia pożaru twórczego, kiedy owa wizja zaczyna się materializować. Projektowanie obejmuje więc cały cykl twórczy, którego zwieńczeniem jest gotowy produkt.

 

bag-576712_640Rozwiązania dla przemysłu

Ludzie kupujący owoce lub warzywa często mają do czynienia z różnymi formami eksponowania tych produktów. I jak pokazują badania, kupują to, co jest najbardziej widoczne, czyli się jakoś wyróżnia. Drugim ważnym kryterium wyboru wydaje się popularność danego produktu. Jeszcze niekiedy istotny może być symbol, kształt, czy też kolor. Najmniejsze znaczenie mają słowa i logika.
Dlatego też, projektanci, np. opakowań na owoce muszą starać się stworzyć projekt, który pozwoli na wyróżnienie się z tłumu innych opakowań, a tym samym zdecydowanie uprości cały proces zakupowy. Mało tego, opakowania na owoce muszą również spełniać inne wymogi. Oprócz samej dystrybucji, niebagatelną rolę ma sposób przechowywania produktów. Wiadomo przecież, że owoce szybko się psują, więc źle zaprojektowane opakowania na owoce mogą jeszcze przyspieszyć proces psucia.

Nowoczesne opakowania na owoce powinny umożliwiać kontrolę atmosfery, co bezpośrednio przekłada się na spowolnienie procesu dojrzewania, a tym samym na wydłużenia czasu świeżości produktów.
Jak widać, nie tylko kształt, kolor i rozmiar mają znaczenie, ale także inne czynniki są nieodzowne. Specjalnie zastosowana folia polimerowa odpowiada za selektywną przepuszczalność gazów. Dzięki niej owoce czy warzywa są przechowywane w atmosferze z podwyższonym poziomem dwutlenku węgla, a obniżonym poziomem tlenu. Opakowania projektuje się również z użyciem specjalnych substancji, jak substancje organiczne typu redukcyjnego albo związki żelazawe, dzięki którym zostaje zredukowany poziom tlenu odpowiadającego za szybkość procesu dojrzewania. Najczęściej taki pochłaniacz ma formę uszczelki zamykającej dane opakowanie.

Jednak jak widać, opakowania na owoce nie mogą stanowić jedynie ochrony towaru, ale stają się kluczowym elementem marketingu. To bardzo konkretny przekaz skierowany do potencjalnego klienta oraz ciekawa forma podawcza. Przecież także elementy graficzne i wykończeniowe mają wpływ na ludzi przychodzących do sklepu po świeże owoce. Mało tego, niezwykle często pojawia się również czynnik proekologiczny.
W każdym razie, może się to wydawać dziwne, ale od formy wystawienia i prezentacji owoców może zależeć ich popularność wśród kupujących. Owoce w ładnie zaprojektowanych opakowaniach zdecydowanie bardziej efektownie się prezentują i tym samym przyciągają wzrok.

 

brick-258938_640 (1)Rozwiązania dla budownictwa

Każde marzenie o własnym domu, aby mogło się spełnić, zależne jest od kilku czynników. Oprócz kwestii zasobów pieniężnych, drugim niebagatelnym faktorem wydają się nowoczesne projekty domów.

Najnowsze technologie oraz materiały wymagają konkretnych wytycznych, aby powstał dany budynek. Nowoczesne projekty domów pozwalają nie tylko na odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, ale także na właściwe i optymalne wykorzystanie posiadanych zasobów finansowych oraz materiałowych. Zawsze niezbędna jest cała dokumentacja projektu, zawierająca bardzo szczegółowe dane dotyczące pomysłu architektonicznego, parametrów technicznych, czy też rozlokowania domu na działce. Równie istotne są informacje dotyczące ilości oraz jakości wykorzystywanych materiałów oraz konkretnych technologii budowy.

Nowoczesne projekty domów powstają według szczegółowych kroków. Na początku nieodzowny jest projekt wstępny, w którym zaprezentowana zostaje podstawowa idea samego budynku, a więc na rysunkach technicznych pojawiają się rzuty domu, jego rozmieszczenie na danym terenie oraz elementy elewacji. Po akceptacji projektu wstępnego, następuje faza druga, czyli przygotowanie projektu budowlanego. W tym przypadku chodzi o wzbogacenie wstępnego planu o wykorzystane materiały, technologie oraz rozwiązania konstrukcyjne. Kiedy projekt budowlany uzyska zgodę odpowiednich urzędów, to zanim przystąpi się do budowy, należy jeszcze przygotować projekt wykonawczy zawierający rzuty domu, rysunki techniczne zarówno elewacji, jak i wnętrz, przekroje, dane na temat rozlokowania wszelkich instalacji oraz inne detale domu. To wszystko stanowi bazę do przejścia w etap prac budowlanych.
W każdym razie, jedynie odpowiednie, funkcjonalne i estetyczne projekty domów, mogą zainteresować konkretną osobę.

 

tree-200795_640Rozwiązania dla Internetu

Sztuka projektowania nie jest także obca w świecie Internetu. Można wręcz powiedzieć, że wszystko, co widzi użytkownik jest jakimś projektem. Każda strona internetowa powinna zawierać określony i bardzo czytelny przekaz dla potencjalnego użytkownika. Chodzi przede wszystkim o to, aby ludzie wchodzący na konkretną stronę zrealizowali pożądaną akcję.

W przypadku serwisów sprzedażowych najważniejsze jest takie zaprezentowanie produktu, aby skłonić użytkownika do kupna. I okazuje się, że nie tylko istotne są słowa, ale również forma. Im estetyczniej i jednocześnie bardziej profesjonalnie jest coś zaprezentowane, tym staje się bardziej wiarygodne, co tym samym zwiększa prawdopodobieństwo zakupu. Dlatego trudno się dziwić rosnącemu zapotrzebowaniu na szablony allegro, dzięki którym można wyróżnić swoją ofertę spośród tysięcy innych.

 


 

 

mockup-654585_640Więcej:

  • Packaging – firma oferująca opakowania na owoce, pojemniki na maliny oraz przekładki tekturowe
  • Wytwórniapp – biuro architektoniczne oferujące nowoczesne projekty domów jednorodzinnych, budynku biurowego oraz budynku gospodarczego
  • Ładny dom – budowa, remont, ogród

 


 

 

binary-715761_640Jak widać, sztuka projektowania pełni niebagatelną rolę we współczesnym świecie. I nie ma znaczenia, czy chodzi o proces sprzedaży owoców i warzyw, czy o zamysł dotyczący projektu domu, czy o też o szablony allegro, umożliwiające lepsze dotarcie do klienta i zwiększające szansę na sprzedaż.

 

Leave a Comment