Profile zabezpieczające z pianki

Robiąc remont musimy uwzględnić to, czy mamy w domu małe dzieci. Jeśłi tak, warto jest zabezpieczyć niektóre rzeczy, aby dziecko przez przypadek nie zrobiło sobie krzywdy. Chodzi na przykład o kanty i wszystkie rogi mebli. Dziecko nie uderzy się. Ale czym to zrobić? Najlepiej użyć profili z pianki, które można zdjąć podczas następnego remontu, kiedy dziecko będzie już dużo większe.

Profil wykonany z pianki

profil z pianki polietylenowejProfil, który jest wykonany z pianki jest bardzo miękki. Podczas remontu warto jest wtopić w niektóre rogi profil z pianki polietylenowej. Dzięki temu nawet róg ściany będzie miękki, a naszemu dziecku nic się nie stanie. Takie profile mogą mieć różne kolory, dlatego jeśli dobrze ich użyjemy, nie będą źle wyglądać. Oczywiście jeśli chcemy, aby kanty były dobrze widoczne, możemy wziąć bardzo mocne barwy. Dzięki temu dziecko od razu będzie widziało na co ma uważać. Takie profile bardzo pomagają rodzicom w zabezpieczaniu niebezpiecznych przestrzeni. Profil można wykorzystać również po remoncie, oklejając nim kanty wszystkich stołów, biurek i szaf. Najważniejsze jest to, by zabezpieczyć wszystko to, co jest na wysokości głowy dziecka, aby nie zrobiło ono sobie żadnej krzywdy. Profile mogą być samoprzylepne, a odlepienie ich wymaga użycia czegoś do podgrzewania, na przykład suszarki do włosów. Dziecko samodzielnie nie oderwie żadnego profilu.

Profile z takiej pianki bardzo dobrze jest mieć w domu do czasu, kiedy dziecko nie skończy siedmiu lat. Dzięki temu nawet podczas zabaw nie zrobi sobie krzywdy. Wpasowanie takich profili nie należy do rzeczy trudnych, poneiważ nie używa się przy tym wkrętów, ani śrub. Profile samoprzylepne trzymają bardzo mocno i nie da ray ich oderwać własnoręcznie, bez użycia suszarki lub czegoś, co generuje ciepło.