Profesjonalne odświeżenie roweru

Jeżdżąc dużo rowerem nie unikniemy tego, że po pewnym czasie nasz rower nie będzie wyglądać już tak dobrze, jak w momencie gdy go kupiliśmy. Kamyczki odbijając się od powierzchni jezdni obijają nam ramę roweru, przez co lakier na ramie nie wygląda już nam dobrze. Na szczęście istnieje sposób, dzięki któremu możemy nadal mieć ładny rower, a nie musimy kupować nowego.

Rama rowerowa pomalowana metodą proszkową

malowanie proszkowe ram rowerowychNiezależnie od tego jak bardzo dbamy o rower, to i tak wcześniej czy później będzie on źle wyglądał. Tak jak już wspominałem, nie musimy kupować nowego roweru. Możemy odświeżyć ten, który mamy, tak aby wyglądaj jak rower prosto ze sklepu. Ważne jest to, aby zrobić to w profesjonalny sposób, ponieważ tylko wtedy uzyskamy zadowalający efekt. Nowy lakier nałożony na ramę powinien być nałożony równomiernie i w taki sposób, aby był trwały. Istnieje kilka sposób malowania tego typu elementów. Na dzień dzisiejszy najlepszym sposobem jest malowanie proszkowe. Malowanie proszkowe ram rowerowych staje się coraz popularniejsze. Rower po takim malowaniu prezentuje się naprawdę bardzo dobrze, a co ważniejsze efekt utrzymuje się bardzo długo. Lakier po nałożeniu na taką ramę utwardzany jest w wysokiem temperaturze, dzięki temu jest odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Przed malowaniem roweru należy go rozłożyć na części pierwsze, tak aby mieć możliwość pomalowania samej ramy.

Koszt takiego malowania jest dość niski, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt jak dobry i długotrwały efekt jesteśmy w stanie uzyskać stosując takie malowanie. Lakier możemy nałożyć w kilku cienkich warstwach, tak aby uzyskać jeszcze trwalszy efekt. W takim wypadku należy pamiętać o tym, aby każda poprzednia warstwa przed nałożeniem kolejnej była idealnie sucha.