Prawosławne święte obrazy

W dzisiejszych czasach religia pełni coraz mniejszą rolę w świecie. Bardzo szybki postęp techniczny, dostęp do różnego rodzaju informacji, tempo życia i zmiana jego stylu sprawiają, że coraz więcej osób odchodzi od regularnych praktyk religijnych. Z drugiej strony wciąż nie brakuje osób prawdziwie wierzących i praktykujących.

Ikony zbliżają do Boga

prawosławne ikonyChrześcijaństwo to religia, której wyznawców można znaleźć w każdym kraju na świecie. Wierzący w boską naturę Jezusa Chrystusa kierują się chrześcijańską moralnością, która każe kochać każdego człowieka. Religia chrześcijańska jest również bardzo istotnym motorem rozwoju sztuki. Dzieła o tematyce sakralnej można znaleźć w świątyniach, muzeach czy galeriach sztuki. Odłam chrześcijaństwa znany jako prawosławie słynie z wyjątkowych ikon malowanych na deskach. Prawosławne ikony możemy znaleźć i podziwiać przede wszystkim w cerkwiach, gdzie są otaczane szczególną czcią. Wyznawcy tej religii modlą się przy specjalnej ścianie, na której zawieszone są różne ikony. Obrazy te przedstawiają najczęściej Jezusa – Króla i Zbawiciela, Matkę Bożą z Dzieciątkiem, Świętą Rodzinę czy też postaci świętych. Jeśli podoba nam się taki styl malarski i chcielibyśmy posiadać własną ikonę, możemy zamówić ją u artysty malarza. Osoby świeckie i duchowne często angażują się w wykonywanie takich prawosławnych ikon. Ich malowanie jest czasochłonne i wymaga dużej precyzji, dlatego czasami trzeba poczekać na zamówienie nieco dłużej.

Ikony to jeden z najważniejszych symboli prawosławia. Najczęściej znajdują się one w cerkwiach, gdzie można je podziwiać lub się przed nimi modlić. Te wyjątkowe obrazy są pisane na specjalnych deskach, a do ich wykonania używa się bardzo różnych materiałów. Dzięki temu są one tak piękne i zachwycają wszystkich wiernych.