Prawidłowy sposób żywienia psa

Troszczenie się o zdrowie psa to nie tylko częste spacery i regularne wizyty u weterynarza, ale przede wszystkim zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta. Dokładnie tak, jak w przypadku człowieka to ona gra główne skrzypce w codzienności naszego pupila i ma wpływ zarówno na jego samopoczucie, jak i wygląd. Jak zatem odpowiednio karmić naszego czworonoga?

Najlepsze diety dla psów

rekomendowana dieta barfWiększość z nas wciąż popełnia błąd kupując popularne karmy swoim psom, które znajdziemy na półkach sklepowych każdego marketu lub, co gorsza, ich tańsze zamienniki. Wydaje nam się, że jeżeli pies chętnie zajada się taką karmą i spożywa jej dużo to oznacza, że na pewno ją lubi. Niestety nic bardziej mylnego. Wystarczy spojrzeć na skład takich karm w których przeważają składniki roślinne zaś mięso jest jedynie dodatkiem podczas, gdy powinno być zupełnie na odwrót! Psy z natury są mięsożercami i to właśnie produkty pochodzenia zwierzęcego powinny stanowić podstawę psiej diety. Rekomendowana dieta barf dla psa opiera się na podawaniu naszemu pupilowi surowego mięsa, co jest w pełni zgodne z jego zapotrzebowaniem oraz także układem trawiennym. Jak wiemy psy to potomkowie wilka, a wilki żywią się głównie mięsem roślinożernych zwierząt uzupełniając swoje niewielkie zapotrzebowanie na składniki roślinne tym, co znajdą w układzie pokarmowym roślinożerców.

Dieta barf jest najzdrowszą dietą dla psa i polega na podawaniu mu głównie świeżego mięsa. Jeżeli zależy nam na najwyższej jakości tego typu produktów najlepszym wyborem będzie znalezienie w internecie sklepu, który posiada w swojej ofercie sprzedaż różnych mięs dla psów. Możemy w takich sklepach często zakupić również karmy bezzbożowe posiadające w swoim składzie jedynie mięso i będące świetnym rozwiązaniem na przykład w momencie, gdy idziemy do pracy i chcemy zostawić psu coś do jedzenia.